Stardew Valley 5 Ekim’de Nintendo Switch’e Çıkıyor

   Geçen yılın en popüler bağımsız oyunu şimdi de Nintendo’nun konsoluna geliyor.

   Stardew Valley 5 Ekim’de Nintendo Switch’e Çıkıyor

   Wii U ardından bütün hayal kırıklıklarını telafi etmeyi başaran Nintendo Switch’in oyun kütüphanesi şu anki hâliyle dahi oldukça geniş fakat giderek daha iyi olacak gibi duruyor. Bağımsız simülasyon oyunu Stardew Valley de hybrid portatif konsola 5 Ekim 2017 tarihinde çıkmaya hazırlanıyor.

   Stardew Valley Nintendo Switch fiyatı belli oldu

   Switch’te 14.99 dolardan satışa sunulacak Stardew Valley, Harvest Moon gibi oyunları andırıyor ve bugüne kadar Nintendo için çeşitli imitasyonları da yapılmıştı. Oynanış yapısı ve görselleri itibariyle de Switch için oldukça uygun duran yapım, konsolunu boş zamanlarında veya yolculuklarda kullananlar için tam bir can sıkıntısı giderici olacağa benziyor.

   Stardew geliştiricisi Eric Barone de aynı zamanda oyununu yeni bir platforma çıkarmaktan ötürü oldukça mutlu gözüküyor. Hatta kendisi çocukluğunu Nintendo konsolları oynayarak geçirdiğini dahi itiraf etmekten çekinmedi.

   Son dönemlerin en iyi bağımsız oyunu

   Switch’teki Golf Story de benzer yanlara sahip, oldukça başarılı bir oyun olsa da Stardew Valley için herkesin yer ayıracağını tahmin ediyoruz. Oyun ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde Erken Erişim olarak satışa sunulmuştu ve hem eleştirmenler hem de oyunculardan tam puan alma başarısı göstererek son yılların en iyi bağımsız yapımı kabul edilmişti.

   Stardew Valley’nin bilgisayar sürümü şu anda Steam’de dijital olarak 24 TL gibi uygun bir fiyatla satılmakta.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.