Spotify’de Ücretli Kullanıcı 40 Milyonu Aştı

   Online müzik dinleme servislerinden olan Spotify’de ücretli kullanıcı sayısı giderek artıyor. Son rakamlarda ise 40 milyon barajının aşıldığı belirtildi.

   Spotify’de Ücretli Kullanıcı 40 Milyonu Aştı

   https://teknokenar.com/spotifyde-ucretl…-40-milyonu-asti/

   Apple Music’in de önünde yer alan ve şu anda sektörde en çok ücretli aboneye sahip olan Spotify, bu rakamlarını giderek arttırmaya devam ediyor. Kişilerin farklı platformlardan müzik dinlemesini sağlayan ve yasal bir şekilde sınırsız bir şekilde müzik keyfi sunan Spotify, giderek kullanıcılar tarafından daha çok ilgi görüyor. Spotify’de aylık ücretlerin düşük tutulması kişilerin üyelik konusunda çekincelerini de ortadan kaldırırken, son 6 ayda iyi bir atılım gerçekleştiren uygulama için ücretli kullanıcı sayısı daha da arttı.

   6 Ayda 10 milyon kullanıcı geldi!

   Spotify için 6 ay önce açıklanan son rakamlarda 30 milyon ücretli kullanıcı olduğu açıklanırken, yenilenen rakamlarda 10 milyonluk bir artış yaşandığı görüldü. Üstelik son rakamlar 6 ay önce açıklandığı için bu konuda iyi bir gelişimin yaşandığı da görüldü. 10 milyon abonenin ücretli üyelik alması ile birlikte Spotify, Apple Music’e karşı daha iyi bir duruma geldi.  Rakamların Apple Music için açıklamaların yapılmasının h emen ardından gerçekleşmesi aynı zamanda Spotify’nin bir gövde gösterisi olarak da görüldü.

   Yeni hedef 50 milyon ücretli abone

   Spotify için Mart 2017 itibari ile 50 milyon abonenin olması beklenirken, 50 milyon ücretli kullanıcının olması Spotify için ciddi bir başarı olacak.  Bugüne kadar ücretli abone konusunda tüm uygulamaları geride bırakan uygulama, son açıklamalarıyla da bu konuda ne kadar iddialı olduğunu göstermiş durumda.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.