Spotify Tasarımı Önemli Bir Değişiklik Yaşadı

   Popüler müzik servislerinden bir tanesi olan Spotify, tasarım anlamında son derece önemli bir değişiklik yaşadı. İşte detaylar!

   Spotify Tasarımı Önemli Bir Değişiklik Yaşadı

   Son günlerin en beğenilen ve en çok tercih edilen müzik servislerinden biri haline gelen Spotify, ilk olarak iOS’ta olmak üzere tasarım değişikliğine gitmeye karar verdi.

   Her geçen gün yeni özellikler ile kendini geliştirmeyi başaran Spotify uygulaması müzik anlamında kullanıcılara birçok olanak sunuyor. Bugüne kadar mobil uygulamayı kullanmak için sol tarafta bulunan menüyü açmak ve orada yer alan seçenekleri kullanmak gerekiyordu. Bu durum da uygulamanın kolay kullanılmasına bir nevi engel oluyordu.

   Şimdi uygulamanın ilk olarak iOS versiyonu için gelen güncellemesi sayesinde sol tarafta yer alan gezinme çubuğu yerine çok kullanılan ayarlar varsayılan şekilde uygulamanın en aşağısına konumlandırılmış bir araç çubuğuna yerleştirildi. Bu şekilde kullanıcılar menüyü kullanmadan birçok bölüme tek bir tuş ile ulaşabiliyor.

   Geri dönüşler olumlu yönde!

   İlk bakıldığında bu değişiklik son derece küçük ve önemsiz gibi görünüyor ancak bir önceki menü kullanıcıların uygulama özelliklerine rahat bir şekilde ulaşması için engeldi. Çünkü kullanıcıların özellikleri görmek için yan menüyü kullanması, sonrasında da ortadaki seçenekler arasında gezinmesi gerekiyordu.

   Uygulamanın geçtiği yeni tasarımda ana ekranda en fazla kullanılan özellikler görülebiliyor ve bu özelliklere tek bir tuşla ulaşmak mümkün. Yeni tasarımın test edilmesi sonucunda da kullanıcıların bu araç çubuğuna tıklama sayısında % 9 oranında bir artış göründüğü söyleniyor. Şimdilik sadece iOS için kullanılabilen bu yeni güncelleme yakında Android’e de gelecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.