Spotify İlk Kez Bir Çeyrekte Kar Elde Etti!

   Uzun yıllardır bugünlere ulaşmayı hedefleyen Spotify yönetimi, ilk kez bir çeyrekte kar elde ederek önemli bir başarıya imza attı.

   Spotify İlk Kez Bir Çeyrekte Kar Elde Etti!

   İsveç menşeili çevrimiçi müzik uygulaması Spotif, yayınlandığı ilk günden bu yana ilk kez çeyrek dönemde gelir elde etmeyi başardı.

   Her yıl zarar açıklayan yönetim, ne yazık ki bir türlü kar haberi veremiyordu. Ancak 2018 yılında işler değişmişe benziyor. Geride bıraktığımız son çeyrekte kar elde eden uygulama, ayrıca kullanıcı sayısını da arttırdı.

   Spotify 1.5 milyar Euro kar elde ettiğini açıkladı

   Dünya çapında popüler hale gelen Spotif, şu anda çevrimiçi müzik dinleme hizmeti sektöründe lider. Diğer yandan Apple Music servisi ile yarışan platform, yapılan açıklamaya göre 13 farklı ülkede daha hizmete açıldı.

   Böylelikle bir kez daha rakiplerinin arasından sıyrılan uygulama, ne denli başarılı olduğunu kanıtladı.

   Geçen yılın son çeyreğini 1.5 milyar Euro kar ile kapatmayı başaran Spotify, yıllık bazda %30, çeyrek bazda ise %11 artış elde etti.

   İlk kez bir çeyrekte kar elde eden uygulama, bir önceki çeyrekte 6 milyar Euro zarar etmişti. Uzun yıllardır bugünlere ulaşmayı hedefleyen yönetim, önemli bir başarıya imza attı.

   Spotify 94 milyon ücretli üyeliğe Ulaştı

   Sadece elde ettiği kar miktarını açıklamakla kalmayan platform, ücretli üyelik sayısına da değindi.

   Buna göre şu anda Spotify’a ücretli bir şekilde üye olan kişi sayısı 94 milyon.

   Bir süre geçtikten sonra 100 milyon ücretli üye sayısını aşacağına kesin gözle bakılan servisin en büyük rakibi Apple Music ise 50 milyon ücretli üyeliğe sahip.

   Ücretli üyeliğin yanı sıra toplam aktif kullanıcı sayısının 204 milyon olduğu açıklandı.

   Sadece Premium üyelik seçeneği sunmakla kalmayan Spotify, ücretsiz kullanım şansı da tanıyor. Hal böyle olunca servisin ulaştığı toplam kullanıcı sayısı giderek artıyor. Yakın zamanda aktif kullanıcı sayısının 220 milyonu bulması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.