Spotfiy Korsan Premium Hesap Kullanımının Önüne Geçiyor

   Spotify hacklenmiş uygulama kullanan hesapları tamamen yasaklıyor.

   Spotfiy Korsan Premium Hesap Kullanımının Önüne Geçiyor

   Spotify yaklaşık 160 milyon kullanıcısıyla en popüler müzik yayın platformu fakat bunların büyük çoğunluğunu ücretsiz hesaplar kaplıyor. Dolayısıyla Spotify’a kısıtlı erişim sağlıyorlar ve her 30 dakikada bir reklam çıkıyor, şarkıları indirme seçeneği verilmiyor ve çevrimdışı müzik dinlenemiyor.

   TorrentFreak sitesine göre ise pek çok ücretsiz kullanıcı Spotify’ın Premium özelliğine erişmek için kurulum dosyalarıyla oynuyor ve bunları da çeşitli sitelerden indirerek yasakları aşıyorlar. Bunun için tek ihtiyaçları ise ücretsiz bir Spotify hesabı. Ardından ücretsiz şekilde Premium hesap sahibi gibi sınırsız müzik dinleyebiliyorlar.

   Spotfiy tarafından binlerce hesap engellendi

   Bu durum Spotify tarafından fark edilirken, firma şimdi önlem alma yoluna gitti ve korsan Premium kullananların hesaplarına engel getirdi. Çok sayıda kişiye e-posta gönderilirken, şu ifadeler dikkat çekti;

   ‘Sevgili kullanıcı,

   Kullandığınız uygulamada anormal aktiviteler tespit ettiğimiz için kapatıyoruz. Merak etmeyin, Spotify hesabınız hâlâ güvende. Tekrar Spotify hesabınıza erişmek için uygulamanın değiştirilmiş sürümünü cihazınızdan kaldırın ve tekrar Google Play Store üzerinden resmi sürümü indirin.

   Uygunsuz kullanımı tekrar fark etmemiz hâlinde hesap yasağı ya da iptali gibi tüm hakları kendimizde tutuyoruz.’

   Şimdiden çok sayıda kullanıcının hesabı devre dışı bırakılırken, uygulamayı yasal şekilde Google Play Store üzerinden tekrar indirerek giriş yapılıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.