Sosyal Medyada Patlama Sonrası Yavaşlama Oldu

   Dün akşam İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen olay sosyal medyayı da etkiledi.

   Sosyal Medyada Patlama Sonrası Yavaşlama Oldu

   Sosyal medya araçları Facebook, Youtube ve Twitter’da dün akşamki patlamanın ardından yavaşlama meydana geldi. Patlama sonrası sosyal medyada genişçe yer alan olay hakkında yapılan yorumlar ve paylaşımları engellemek maksatlı böyle bir uygulamaya gidildiği tahmin ediliyor. Zira bu sorun sadece Türkiye’de baş göstermekte. Her patlama sonrası sosyal medyada görüntülerin de paylaşılması istenmiyor. Birçok kullanıcı diğer sosyal medya platformları üzerinden bu uygulamaların yavaşladığını hatta bazı kullanıcıların ise Facebook’a giriş yapamadığı belirtiliyor.

   Türk Telekom ücretsiz paket tanımladı

   Patlama sonrasında GSM operatörü Türk Telekom her büyük facia sonrası yaptığı gibi yine zarar gören ailelere ücretsiz paket tanımlaması yaptıklarını açıkladı. Ayrıca başsağlığı bildirimi de yayınladı. Bu yavaşlamalar arasında operatörlerin de yavaşladığı iddia ediliyor. Daha ne kadar süreceği tahmin edilmezken, bu yavaşlamaların bu sabah saat 4. 00 civarlarından itibaren başladığı belirtiliyor.

   Sosyal medyadaki bu sorunun en kısa zamanda giderilmesi bekleniyor. Zira ülkemizde Facebook ve diğer paylaşım platformlarının yoğun olarak kullanıldığı biliniyor. Kullanıcılar her ne kadar şikâyet etse de sorun bu sosyal medya araçları kökenli olmadığı için Türkiye sunucuları tarafından düzeltilmesi gerekiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.