Sony Yeni Tasarım Telefonlar Nasıl Olacak?

   Sony muhtemelen bu yeni amiral gemisinde ya yeni bir tasarım kullanacak, ya da var olan tasarımı çerçevesiz şekilde sunacak.

   Sony Yeni Tasarım Telefonlar Nasıl Olacak?

   Teknoloji devi Sony, akıllı telefonlarında çok uzun süredir aynı tasarım tipini kullanıyordu fakat görünüşe göre yakında bu konuda değişikliğe gidilecek. Haberler firmanın önemli yöneticilerinden biri tarafından da doğrulandı.

   Sony yeni tasarım telefonlar ile OmniBalance tasarımına ‘elveda’ diyor

   The Indian Express adlı yayın organına konuşan Sony Hindistan Genel Müdürü Kenichiro Hibi, ‘X serisi telefonlar pazarda olduğu müddetçe OmniBalance tasarımı devam edecek. Fakat aynı zamanda yeni nesil ürünler çıkarmayı da planlıyoruz ve bunlarda farklı bir tasarım bekleyebilirsiniz.’ sözlerini kullandı.

   Her ne kadar Kenichiro Hibi yeni tasarımın nasıl olacağı hakkında bilgi vermese de görünüşe göre pek çok üreticinin amiral gemisi telefonlarında çerçevesiz ve 18:9 oranlı tasarımlar kullandığının farkında. Ayrıca kendisi Sony’nin sıradaki amiral gemisinin de ‘Çok yakında’ çıkacağını sözlerine ekledi.

   Sony yeni tasarım telefonlar çerçevesiz mi olacak?

   Sony muhtemelen bu yeni amiral gemisinde ya yeni bir tasarım kullanacak ya da var olan tasarımı çerçevesiz şekilde sunacak. Yani ikisi de muhtemel gözüküyor.

   Açıkçası Sony de önemli rakiplerine ayak uydurmak ve hatta öne çıkmak istiyorsa, elinden gelen her şeyi yapmalı ve farklı tasarımlara başvurmalı. Her iki durumda da Sony’nin şu anki OmniBalance tasarımının yerini başka tiplere bırakacağını düşünüyoruz. Kaldı ki Sony Xperia XZ1 incelemelerinde de en çok eleştirilen noktalar modası geçmiş tasarım ve geniş çerçeve olmuştu.

   Eğer Sony’nin sıradaki amiral gemisi yeni bir tasarıma sahip olursa, bunun için muhtemelen çok fazla süre beklemeyeceğiz. Teknoloji devi firma sıradaki akıllı telefonunu büyük ihtimalle Şubat ayında düzenlenecek olan MWC 2018 etkinliğinde tanıtacaktır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.