Sony Xperia Z3 Hard Format Atma

   Sony tarafından geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Xperia Z3 tasarımı ve işlevselliği açısından kullanıcıların beğenisini topluyor.

   Sony Xperia Z3 Hard Format Atma

   Sony tarafından geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Xperia Z3 tasarımı ve işlevselliği açısından kullanıcıların beğenisini topluyor. Şık tasarımının yanı sıra, iki güne kadar süren pil ömrü, karanlıkta bile iyi görüntüler elde edilebilen kamerası ve ses kalitesiyle Xperia Z3’ün arızalanması veya yazılımsal sıkıntılar yaratması pek kolay değil. Bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızda Xperia Z3 telefonunuza nasıl hard format atabilirsiniz yani nasıl fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz bakalım.

   Sony Xperia Z3 hard format atma

   Yöntem 1: SIM kartı ve microSD kartın takıldığı alanın üzerindeki kapağı kaldırıyoruz. Kapağın altında yer alan küçük sarı renkli reset butonuna, butona zarar vermeyecek bir cisimle 5-10 saniye kadar basılı tutuyoruz. Yeniden başlatma işlemi başladığında sarı butona basmayı bırakabiliriz. Cihazımızın yeniden başlatılmasını bekliyoruz. Cihazımız yeniden başlatılmaz ise, güç düğmesine basarak normal bir şekilde telefonumuzu açabiliriz. Yeniden başlatıldıktan sonra rehberinizde yer alan kişiler, müzikler, fotoğraflar gibi kişisel veriler bozulmadan kalacaktır. Yöntem 2: Güç düğmesini kullanarak telefonunuzu kapatın. Cihazınızı kurtarma moduna getirmek için ses açma tuşuna basılı tutarak güç tuşuna basın. Telefonunuz kurtarma modunda başladıktan sonra, yukarı – aşağı hareket etmek için ses tuşlarını kullanabilirsiniz. Ses tuşlarıyla “wipe data factory reset” seçeneğine geliyoruz ve güç tuşuna basarak seçiyoruz. Karşımıza gelecek seçenek menüsünden de onay veriyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra “reboot system now” seçeneğine gelerek telefonu yeniden başlatıyoruz. Dikkat: Formatlama işlemi gerçekleştirmeden önce, önemli bilgileriniz varsa yedeklemeyi unutmayın. Rehber, fotoğraflar, müzikler gibi verileri yedekleme yapmadığınız takdirde oluşabilecek sorunlarda sorumluluk kabul etmiyoruz.

   YORUMLAR
   1. Mustafa dedi ki:

    Beceremedim yapmayı. O kadar yerde okudum denedim ama olmuyor.