Sony Xperia XZ Premium 2’de Kulaklık Girişi Olmayacak

   Yeni Sony telefonu Sony Xperia XZ Premium 2 modelinde kulaklık girişi olmayacağı söyleniyor.

   Sony Xperia XZ Premium 2’de Kulaklık Girişi Olmayacak

   Yeni cihazlarda genel olarak eski kulaklık girişleri bulunmuyor. Her ne kadar büyük markalar tek tek bıraksa da Sony’nin telefonlarında şimdiye kadar hep 3.5mm eski tip kulaklık girişleri kullanılmıştı. Fakat görünüşe göre bu durum yakında değişecek ve Sony de yeni nesil sisteme geçecek.

   FCC üzerinde listelendi

   Sony’nin ID PY7-21831A kod numarasıyla bilinen yeni telefonu FCC üzerinde kayıt edilirken, birkaç ayrıntısı da belli oldu. Tabii ki şu anda telefonun ne zaman çıkacağını veya ayrıntılarını bilmiyoruz ama söylentilere göre ismi Xperia XZ Premium 2 olacak. Çünkü orijinal Xperia XZ Premium neredeyse bir yıl önce MWC 2017’de tanıtılmıştı ve sıradaki MWC 2018 de Şubat ayında düzenlenecek.

   Bu bilgiler dışında ise FCC listesinde daha fazla bir şey bulunmuyor fakat telefonun ekran panelinin 5.7 inç boyutunda olacağı söyleniyor. Ayrıca telefonun boyutları da 152.79 x 72.42mm ölçülerinde olacak. Dolayısıyla bu yönüyle orijinal Xperia XZ Premium’a göre daha küçük ölçülerde olacak fakat ekran daha büyük olacak. Xperia XZ Premium’da 5.46 inçlik bir ekran bulunuyordu.

   Xperia XZ Premium 2, amiral gemisi sınıfında bir cihaz olacak ve muhtemelen önümüzdeki aylarda tanıtılacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.