Sony Android 7.0 Güncellemesini Yayınlamaya Başladı!

   Teknoloji devi Sony son model akıllı telefonları için Google Android’in son sürümü olan Android 7.0 Nougat güncellemesini dağıtmaya başladı. İşte tüm detaylar.

   Sony Android 7.0 Güncellemesini Yayınlamaya Başladı!

   Sony akıllı telefonlarına artık çok daha önem veriyor. Daha önceden cihazlarına Android güncellemelerini en son getiren firmalardan birisi olan Sony şimdi ise bu algıyı yıkmak için çabalıyor. Japon teknoloji devi cihazlarına Android 7.0 Nougat güncellemesini sunmaya başladı.

   Geçtiğimiz günlerde Sony’nin akıllı telefonları için Android’in son sürümü olan Android 7.1 sürümünün betalarını kullanıma açtığını belirtmiştik. Sony bir yandan Android 7.1 betalarıyla uğraşırken bir yandan da Android 7.0 sürümü cihazlarına getirmek için çabalıyor. Japon teknoloji devi Sony LG’nin ardından Android 7.0 güncellemesini dağıtan üretici olmayı başardı.

   Sony’nin ilk etapta Android 7.0 güncellemesi alacak cihazları

   Xperia X (F5121)
   Xperia X Dual (F5122)
   Xperia X Compact (F5321)
   Xperia X Perfomance
   Xperia XZ

   …olarak açıklandı. Sony’nin 34.2.A.0.266 kod numarasıyla dağıtmaya başladığı bu güncellemeyi telefonlarına kurmak isteyen kullanıcıların Ayarlar > Telefon Hakkında > Yazılım Güncelleme adımlarını izleyip bu güncellemenin cihaz için çıkmış olduğundan emin olmaları gerekiyor. Sony’nin bu güncellemesi an itibariyle ülkemizde de kullanılabiliyor ve Sony’nin Android 7.0 güncellemesinin boyutu ise 1.28 GB olarak karşımıza çıkıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.