Snapchat Nedir, Ne İşe Yarar?

   Snapchat nedir, ne işe yarar? Snapchat nasıl bu kadar popüler hâle geldi? Snapchat’i özel yapan, hızla yayılmasını sağlayan neydi?

   Snapchat Nedir, Ne İşe Yarar?
   Snapchat, bugünlerde en popüler sosyal uygulamalardan birisi fakat nasıl bu hâle geldi? Snapchat’i bu denli özel yapan, hızla yayılmasını sağlayan neydi? Uzun lafın kısası, Snapchat diğer sosyal ağların aksine insanların arkadaşlarıyla olan etkileşimlerini ciddi biçimde değiştirdi. Özellikle daha erişkin kişilerin pek ilgisini çekmese de genç kesim arasında ciddi derecede yaygın.

   Snapchat nedir?

   Snapchat, hem bir mesajlaşma platformu, hem de sosyal bir ağ. Günlük kullanılan sosyal medya platformlarından farklıyken, sadece mobil uygulaması yer alıyor ve Android ile iOS işletim sistemleri için indiriliyor.

   Kullanıcılar arkadaşlarına fotoğraflar, 10 saniye uzunluğunda videolar göndererek iletişime geçebiliyor. Bunu da fotoğraf veya video yoluyla mesajlaşma gibi düşünebilirsiniz. Yazılı konuşma ve görüntülü arama ise uygulamaya son dönemde eklenen özellikler.

   Snapchat ne işe yarar?

   Snapchat’i bu kadar ‘özel’ kılan nokta ise bileşenlerinin paylaşılamıyor oluşu. Bu uygulamadaki fotoğraf ve videolar, alıcı kişi tarafından görüntülendikten sadece birkaç saniye sonra siliniyor ve tekrar erişilemiyor.

   Diğer sosyal medya ağlarının aksine, Snapchat’teki paylaşımlar şimdiki zamanı hedefliyor ve geçmişle ilgilenmiyor. Dolayısıyla insanlar da kusursuz bir fotoğraf çekmekle uğraşmıyor, ne kadar beğeni veya yorum alacağıyla da ilgilenmiyor çünkü her şey sadece birkaç saniye sonra silinip gidiyor.

   Kısacası, sunduğu sıra dışı özelliklerle son birkaç yıldır Snapchat gençler arasında egemen ve bir süre daha bu devam edecek gibi duruyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.