Snapchat Değerini 20 Milyar Dolar Yapabilir

   Günümüzde özellikle Amerikalı gençlerin çok fazla kullandığı mesajlaşma uygulaması olan Snapchat, 20 milyar dolar değerindeki yeni bir yatırımın peşinde olduğu öğrenildi. Uzmanlara göre söz konusu yatırım yapılırsa Snapchat WhatsApp’ı maddi değerleme açısından geride bırakmış olacak.

   Snapchat Değerini 20 Milyar Dolar Yapabilir

   Techcrunch kaynaklarından alınan haberlere göre Snapchat yönetimi, Seri F turunun devamı niteliğinde olan bir yatırım daha planlıyor. Son yatırımını geçtiğimiz Mart ayında alan Snapchat, bu yatırımla değerlemesinde bir artış göremeyince yeniden yatırım alma niyetinde görünüyor. Şu an için 16 milyar dolar değer biçilen mesajlaşma uygulaması istediği yatırımları alabilirse 20 milyar doları bulabilir. Hatta bazı kaynaklara göre teorik olarak 23 milyar doları bile bulabileceği belirtiliyor.

   Snapchat WhatsApp’ı geride bırakacak mı ?

   Snapchat’in yeni yatırımlar peşinde olması ve 20 milyar doları geçmeyi hedeflemesi tabi ki büyük bir olay. Fakat önemli olan bir diğer husus ise 19 milyar dolarlık değerlemesiyle WhatsApp’ı da geçebilecek olması. Snapchat yatırım turunda bulunacak bazı isimler; Alibaba, Yahoo, Tencent vs… Bu gibi büyük firmaların yatırımcı olarak bulunmasıyla Snapchat’in 20 milyar doları bulması pek de zor görünmüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.