Snapchat, Arama Uygulaması Vurb’u Satın Alıyor

   Snapchat, arama uygulaması, Vurb’u satın almak için harekete geçti. Vurb’ tam olarak hangi amaçla kullanacağı ise merak konusu.

   Snapchat, Arama Uygulaması Vurb’u Satın Alıyor

   Snapchat, 2013 yılında mobil aramalara verimlilik getirme ve daha etkili sonuçlar doğurma amacıyla ortaya çıkan Vurb’u satın almak için kolları sıvadı. İki şirketin, önümüzdeki günlerde satış işlemlerini tamamlamaları bekleniyor.

   Vurb nedir?

   Vurb, girişimci Booby Lo tarafından, kullanıcıların yaşadığı büyük bir sorunu çözmek için kurulmuş.  Kullanıcılar cihazlarında arama yapabilmek için birçok uygulama arasında geçiş yapmak zorundalar. Vurb bu gereksiz durum kaldırmayı ve kendi sistemi üzerinden diğer uygulamalarla beraber çalışarak tek bir uygulama üzerinden kullanıcının birçok aramayı yapabilmesini amaçlamış. Vurb, sadece aramayla kalmayıp aramalarla ilgili işlem yapabilmeye de olanak sağlıyor.

   Örnek vermek gerekirse, Yelp uygulaması, restoran araması yapabilmemizi sağlayan bir uygulama. OpenTable uygulaması ise restoranlardan rezervasyon yapabilmemizi sağlayan bir uygulama. Vurb uygulaması bu iki uygulamayla entegre olarak çalışarak, aynı uygulama üzerinden hem restoran arayabilmemizi hem de restorandan masa rezerve edebilmemizi sağlıyor.

   Yapılan anlaşmaya göre, Snapchat, satın almanın bedeli olan 110 milyon doların %75’ini Snapchat hissesi olarak, %25’ini ise nakit olarak ödeyecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.