Snapchat, 6.5 Milyon Beğenisi Olan Facebook Sayfasını Kapattı

   Son zamanların en başarılı ve en çok beğenilen sosyal medya platformu Snapchat, 6.5 milyon beğeniye sahip Facebook sayfasını kapattı.

   Snapchat, 6.5 Milyon Beğenisi Olan Facebook Sayfasını Kapattı

   Snapchat uygulaması özellikle genç kullanıcılar arasında kısa sürede yaygınlaştı. Snapchat’in teknoloji ve sosyal medya dünyasına getirdiği harika ve özgün yenilikler sayesinde popülerliği attı.  Geçtiğimiz dönemde WhatsApp ve Instagram gibi fenomen uygulamaları bünyesinde bulunduran Facebook, Snapchat’i satın almak istedi. Fakat Snapchat, bu satın alma isteğini reddetti. Büyük bir hayal kırıklığına uğrayan Facebook, çareyi Snapchat’i taklit etmekte buldu.

    “Satın alamıyorsam taklit ederim” diyen Facebook, Snapchat’in özgün “Stories” özelliğini Instagram uygulamasına ekledi.  Facebook’un bu davranışı sonucu iki şirket arasındaki ilişkiler ve bağlar kopma noktasına geldi.

   Snapchat, 6.5 milyon beğeniye sahip Facebook sayfasını kapattı

   Bu olaylardan sonra, kesin sebebi henüz belli olmasa da Snapchat, 6.5 milyon beğenisi olan sayfasını kapattı. Kapatılmasının bir başka olası sebebi ise, Snapchat’in bu sayfadaki en son yaptığı paylaşımın 2013 yılına ait olması ve sayfanın yıllardır pasif olması.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.