Skype Cortana (Yapay Zekâ) Desteği Artık Aktif

   Beklenen Skype Cortana desteği (yapay zekâ) sonunda Skype’da.

   Skype Cortana (Yapay Zekâ) Desteği Artık Aktif

   Microsoft’un sanal asistanı Cortana sonunda Skype’a da geldi. Geçtiğimiz yılki Microsoft Build 2016 etkinliğinde duyurulan entegrasyon bir süredir deneniyordu ve fakat henüz hazır değildi. Görünüşe göre hazırlıklar tamamlandı ve artık Skype’da Cortana özelliği aktif durumda.

   Skype Cortana desteği neden gecikti

   Kullanıcılar artık Skype konuşmalarında doğrudan Cortana’dan destek alabilecek ve direkt sorular sorabilecek, çeşitli işler yaptırabilecek. Aslında Cortana’nın Skype’a gelişi neden bu kadar uzun sürdü bir fikrimiz yok fakat Skype üzerinde yapılan büyük değişiklikler gecikmeyi etkilemiş olabilir.

   Buna rağmen, yapay zekâ yardımını getirmek Microsoft’a özel bir şey değil. Daha önce Google’ın Allo uygulaması da Google Assistant desteği alırken, Facebook Messenger’da da benzer bir özellik mevcut.

   Her konuda desteğiniz: Cortana

   Bunlara benzer şekilde Skype’da da Cortana konuşma pencereleri açılacak ve akıllı yanıtlar verebilecek.

   Aynı zamanda restoran seçenekleri, film incelemeleri, güzel buluşma yerleri gibi konularda da çeşitli tavsiyeler verecek.

   Tabii sanal destek sadece başkalarıyla konuşmalarda yer almıyor. Skype’da doğrudan bir Cortana penceresi belirirken, buradan kendisine direkt sorular yöneltip cevap alabiliyorsunuz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.