Siri’ye, iOS 10’da Değişiklik

   Apple’ın iOS 10 sürümü Eylül ayında piyasaya sürülecek. iOS 10’a telefonlarını güncelleyenler farklı bir Siri sesi duyacaklar.

   Siri’ye, iOS 10’da Değişiklik

   Eylül ayında kullanıcılarıyla buluşacak olan iOS 10, kullanıcılarını birçok müthiş özellik ile karşılayacak. Bu özellikleri kullanıcıların çok seveceğine eminiz. Çünkü teknoloji devi Apple’ın mühendisleri, kullanıcıların memnuniyeti için gece gündüz çalışıyor.

   Siri’nin sesi değişiyor

   iOS 10 ile birlikte gelecek yeni özellik duyanları şaşırttı. iOS 10 ile birlikte, Siri uygulamasındaki sesin değişeceği duyuruldu. Siri uygulamasından bütün iPhone ve iPad kullanıcılarının alıştığı sesin sahibi, Susan Bennet. Sussan Bennet Suru uygulaması için ilk kayıtlarını 2005 yılında verdi. Geliştiriciler, Siri uygulamasında, Sussan Bennet’in birebir sesini değil, üzerinde oynanmış sesini kullandı.

   Siri, ortaya çıktığı zamandan bu yana, sadece kadın sesiyle kullanıcılarına hitap ediyor. Apple, iOS 10 ile birlikte bu durumu değiştirecek ve kadın sesi ile birlikte erkek ses seçeneğini de kullanıcıların hizmetine sunacak.

   iOS 10 sürümü ile birlikte, Siri’nin sesiyle birlikte fonksiyonları da değişecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.