Siri Artık Daha Güçlü Bir Asistan!

   Phone kullanıcılarının yakından tanıdığı Siri ile çok işler yaptık, telefonumuzu pratikleştirdik. Hatta yeri geldi dertleştik. Şimdi ise Siri’ye özel dev bir güncelleme paketiyle geleceğini duyuran Apple gözleri kendi üzerine topladı.

   Siri Artık Daha Güçlü Bir Asistan!

   İşleri kolay halletmemizi sağlamak amacıyla Apple firmasının tasarladığı sesli kişisel asistan Siri, başarısı kabul edilmiş kullanışlı sayılı uygulamalardan. Dil desteğinin henüz gelmediği tarihlerde bile, kullanıcıların kullanmaya çalıştıkları bu asistana Türkçe Dil Desteğinde fazla gecikmeyen Apple, bugüne kadar iPhone, iPad ve AppleCar ortamlarında kişisel asistan Siri’ye verilen değerin farkına vardı.

   Tutmaz diye düşünüldü

   İlk başlarda ilgi görmeyeceğini düşünerek dil desteğini bile geciktirdiklerini itiraf eden Apple yetkilileri, dil desteğiyle birlikte gelen kullanım oranıyla hayli şaşırdıklarını ifade etti. Aynı zamanda ses cinsiyetini değiştirebildiğimiz Siri’nin bayan sesinin patent sahibi Susan Bennett ve Türkçe sesin aktörü olan ünlü Türk radyocu Yelda Uğurlu bu işe sevinecek gibi görünüyor. Çünkü elde ettikleri kazanca ek olarak gelen bu güncelleme hafife alınabilecek cinsten değil.

   Devasa güncelleme geliyor

   Artan yoğun taleplere teşekkür niteliğinde elinden geleni yapacaklarını ve kullanıcılarına olan minnetlerini yazılımla dile getireceklerini ifade eden şirket yetkilileri, çok kapsamlı ve oldukça büyük olacak bu güncellemenin efsane olacağını belirtiyor. Bizlerde “Hey Siri, kendini güncelle!” komutunu vermek için sabırsızlanıyoruz doğrusu.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.