Sıradaki iOS Güncellemesi Batarya Sorununu Çözecek

   iOS 11 güncellemesi batarya sorununu çözecek, kullanıcılar yavaşlamayı engelleyebilecek.

   Sıradaki iOS Güncellemesi Batarya Sorununu Çözecek

   Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda Apple’ın bataryası eskiyen iPhone telefonları gizlice yavaşlattığı iddiası ortaya atılmıştı ve ardından buna dair doğrulama da gelmişti. Bu durumdan tüm kullanıcılar rahatsız olmuştu. Hem firmaya hem de Apple CEO’su Tim Cook’a çeşitli davalar açılmıştı. Şimdi ise Tim Cook bir haber kanalına röportaj vererek merak edilenleri yanıtladı ve gelecekte alacakları önlemlere dair konuştu.

   Başarılı CEO kullanıcılara söz veriyor

   ABC News’e açıklamalarda bulunan Tim Cook, sıradaki iOS 11 güncellemesinin bu özelliği kapamaya izin vereceğinin sözünü verdi. Bir sonraki güncellemenin önümüzdeki ay sunulması bekleniyor. Bu sayede iPhone kullanıcıları telefonlarından optimum düzeyde faydalanabilecek fakat aynı zamanda bazı riskleri de göze alacaklar. Çünkü Apple’a göre bu yavaşlatmanın amacı telefonun ömrünü arttırmak ve beklenmedik kapanmaların önüne geçmek.

   Apple artık daha şeffaf bir batarya politikası izleyecek. Ayrıca bunun da ötesinde Apple şeffaflığı attırmak için artık iPhone kullanıcılarına bataryanın durumunu gösterecek. Tim Cook ise konuya dair şu sözleri kullandı;

   ‘Ne yaptıysak onları söyledik fakat sanırım pek çok insan buna kulak asmadı. Belki de daha açık konuşmalıydık.’

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.