Sıradaki Chromebook’da Snapdragon 845 Olabilir

   Yeni Chromebook bilgisayarda Qualcomm işlemcisi kullanılacak.

   Sıradaki Chromebook’da Snapdragon 845 Olabilir

   Qualcomm’un sıradaki yeni nesil işlemci çipsetinin Snapdragon 845 olacağını zaten biliyoruz. Snapdragon 845, 2018 yılında piyasaya sürülecek çeşitli amiral gemisi telefonlarda kullanılacak. Fakat buna rağmen ürün bazı laptoplarda da tercih edilecek ve bunlardan birisi de Google Chromebook’lar olabilir.

   Yazılım geliştiricileri fark etti

   Söylentiler XDA Developers üzerinde yayılırken, Chrome OS içinde bir koda rastlandı ve cihazın hangi çipsete sahip olacağı da ortaya çıktı. Bazı Chromebook bilgisayarlar hâli hazırda telefonlar için hazırlanmış işlemcilerle çalışırken, bunların arasında Samsung Chromebook Plus da yer alıyor fakat Snapdragon 845 hamlesi biraz daha farklı olabilir.

   Qualcomm Snapdragon 845’e baktığımızda ise Chromebook bilgisayarlara tam anlamıyla uyacağını söyleyebiliriz. Ortalama üstü performansın yanı sıra batarya ömrü kusursuz olacaktır ve muhtemelen bazı ekstra yapay zekâ özellikleriyle de bilgisayara değer katacak.

   Daha önceki yıllarda da Chromebook’ların Qualcomm işlemcilerle yapılması fikri ortaya atılmıştı fakat sürücüler konusunda problem yaşanmıştı. Görünüşe göre bu artık ortadan kalktı ve Chromebook, Qualcomm işlemciler için hazır durumda.

   Şu anda Snapdragon 845 ile hazırlanan Chromebook modelinin hangi fiyat aralığında satılacağını ve kim tarafından üretileceğini bilmiyoruz fakat muhtemelen yakında ortaya çıkacaktır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.