Şimdi de iPhone 6 Plus Patladı!

   Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen bilgilerde patlayan iPhone 6 Plus modelinin öğrencinin cebinde ciddi bir tahribat oluşturduğu belirtildi.

   Şimdi de iPhone 6 Plus Patladı!

   Son dönemlerde patlama olayları her ne kadar Galaxy Note 7 modellerinde yaşanmış olsa da patlama yaşanan telefon modellerine bir yenisi daha eklendi. Apple tarafından üretimi gerçekleştirilen ve geçtiğimiz yıllarda piyasaya sunulan iPhone 6 Plus modelindeki patlama haberi gündemde oldukça geniş yer buldu.

   Dumanlar çıktı, patladı!

   Yapılan açıklamalarda öncelikli olarak telefondan dumanların çıkmaya başladığı belirtilirken kısa bir süre içerisinde telefonun patlaması ile birlikte öğrencinin cebinde bulunan cihaz ciddi bir sağlık sorunu da neden oldu. Sınıfta ders sırasında yaşanan bu olayda tüm öğrenciler de olaya şahit olurken kısa süre içerisinde patlayan iPhone 6 Plus modelinin neden patladığı ile ilgili henüz kesin bir bilgi elde edilmemiş durumda. Fakat öğrencinin ders sırasında telefonun üzerine oturması nedeniyle telefonda sıcaklığın artması ve aynı zamanda bu sıcaklığın artışına bağlı olarak da bataryada sorun yaşandığı genel olarak konuşuluyor.

   Sorun ne?

   iPhone 6 Plus modellerinde lityum olarak adlandırılan bir batarya türünün tercih edilmesi ve bu bataryanın darbelere karşı dayanıksız olması patlamaya sebebiyet verebilecek durumda. Konu ile ilgili yapılan değerlendirmelerde cihazın baskı altında kalması nedeniyle bataryanın patlayabileceği de belirtiliyor. Bu bakımdan telefonlarda genel bir arızanın olmadığı ve kullanıcı hatasına bağlı olarak böyle bir durumun yaşandığı düşünülüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.