Silah Emojisini Kullanırsanız Tutuklanabilirsiniz!

   WhatsApp’ta bulunan silah emojisi Fransa’da tutuklanmaya sebep oldu. 22 yaşındaki genç, o emojiyi kız arkadaşına göndermişti.

   Silah Emojisini Kullanırsanız Tutuklanabilirsiniz!

   Fransa’da meydana gelen olay sosyal medyayı doğru kullanmanın önemini bir kez daha gösterdi. Basit ve ücretsiz şekilde, yazılım bilgisi dahi olmadan oluşturulabilen uygulamalar, artık köşe başındaki marketin sipariş sistemi için bile kullanılır hale geldi. Son zamanlarda mesajlaşma uygulamalarının rovanşta olması, beraberinde uygulamanın amacı dışına çıkmasına da sebep olabiliyor. Emojiler hakkında bir ceza sistemi bulunmadığı içinse bu mahkeme, emsal teşkil edecek cinste.

   Henüz gencecik

   Fransa ceza hukukunun ölüm tehditleri yasasının 222-17 numaralı hükmüne dayanarak cezalandırılan genç adam 22 yaşında. İsmi Bilal Azougagh olan bu genç, mahkeme tarafından 6 ay hüküm giymeye mahkûm bırakıldı. 3 ayını tecilli şekilde aldığı bu hapis cezasına sebep olan emoji ise hepimizin belki en az bir kere kullandığı tabanca işareti. Eski sevgilisinden ayrıldıktan sonra aralarında geçen konuşmada silah emojisi kullanan Azougagh’a verilen cezada, mesajı alan sevgilisinin reşit olmaması da büyük rol oynuyor.

   Kabuslar görüyor

   Mahkemedeki savunmasında “kabuslar görüyorum, artık rahat uyuyamıyorum” diyen genç kıza, mahkeme tarafından verilen kararla devlet tarafından ücretsiz psikolojik tedavi sağlanacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.