Sega Ages ile Klasikler Nintendo Switch’e Gelecek

   Orijinal Sonic the Hedgehog başta olmak üzere pek çok Sega klasiği Nintendo Switch için satışa çıkacak.

   Sega Ages ile Klasikler Nintendo Switch’e Gelecek

   Geçtiğimiz yıl Nintendo Switch için çıkan retro temalı Sonic Mania oyununu sevdiyseniz, Sega’nın sizi epey mutlu edecek haberleri var. Firma Sega Ages’in duyurusunu yaparken, bu pakette Sega Genesis, Mega Drive konsollarından klasik oyunlar yer alacak, Nintendo’nun portatif konsoluna çıkış yapacaklar.

   15’in üzerinde klasik oyun geliyor

   Sega bu duyuruyu son hayran etkinliğinde yaparken, bugün de batı bölgeleri için doğrulama geldi. Sega Ages serisine ilk katılan oyun Sonic the Hedgehog olacak ve bu yaz aylarında Japonya, Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinde çıkış yapacak.

   Contra, Jackal gibi pek çok SEGA klasiği oyunun Nintendo Switch’e gelmesi beklenirken, oyun sayısı toplamda 15’i geçecek. Haberler Sega Genesis Mini duyurusunun hemen ardından gelirken, görünüşe göre Sega Nintendo’nun NES Classic Mini ve SNES Classic Mini ile yakaladığı başarıdan ilham aldı.

   Sega’nın ne yapacağı şu anda merak konusu olurken, başarılı olması hâlinde Capcom ve SNK gibi markalar da Retro furyasını devam ettirebilir. Fakat şimdilik en azından klasik Sega oyunlarının Nintendo Switch’e çıkacağını biliyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.