Samsung’tan Hem Android Hem Windows Telefon

   Samsung’un yeni patentiyle yepyeni bir akıllı telefon anlayışı ortaya çıktı. Samsung, hem Android işletim sistemini, hem de Windows işletim sistemini aynı anda çalıştırabilen akıllı telefonun patentini aldı.

   Samsung’tan Hem Android Hem Windows Telefon

   Samsung’un yeni patentiyle yepyeni bir akıllı telefon anlayışı ortaya çıktı!

   Bilgisayarlarda aynı cihazda iki farklı işletim sistemini dual boot yardımıyla çalıştırıp kullanabilmek mümkün. İki farklı işletim sistemini aynı bilgisayarda çalıştırmak, tecrübeli kullanıcıların veya bilgisayar meraklılarının uzun süredir kullandığı bir yöntem.

   Bilgisayarlarda mevcut olan geniş depolama ve RAM olanakları sayesinde sorunsuzca kullanılabilen çift işletim sistemi yöntemi, akıllı telefonlarda pek kolay değil. Çünkü akıllı telefonların gerek depolama alanı gerekse RAM miktarı, çift işletim sistemini desteklemek için biraz yetersiz kalıyor. Bu yüzden dual boot, akıllı telefonlar için çekici gelmiyor.

   Samsung’un ortaya çıkan yeni patenti, bu durumu değiştirmeyi amaçlıyor. Patentler her ne kadar geliştirme ve hayata geçirme garantisi olmayan projeler olsa da Samsung gibi teknolojide lider olan bir şirketin hayata geçiremeyeceği bir patenti alacağını düşünmüyoruz.

   Patentin başvurusu 2015 yılında gerçekleşmiş. Patentte Android ve Windows Mobile’i aynı anda çalıştıran bir akıllı telefon modeli gözüküyor. Fakat bu işletim sistemleri arasında geçiş yapabilmek için dual boot mantığında akıllı telefonu yeniden başlatmak gerekmiyor. Akıllı telefonda kullanılacak olan işletim sistemleri, birer uygulama gibi aynı anda çalıştırılabiliyor veya arka plana atılabiliyor. İşletim sistemleri aynı klasörleri paylaşımlı olarak kullanabiliyorlar. CPU ve RAM kullanımları ise kullanıcı tarafından belirleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.