Samsung, Yeni Modeliyle Apple’ı Gölgede Bırakabilir!

   Samsung Galaxy Note 7, ön siparişe sunuldu. İlk iki günde 200 binden fazla talep alan Note 7, rekora doğru koşuyor.

   Samsung, Yeni Modeliyle Apple’ı Gölgede Bırakabilir!

   Samsung‘un son modeli Galaxy Note 7, kendi ülkesi Güney Kore’de ön sipariş almaya başladı. İlk iki günde, iki yüz binden fazla talep alan Samsung Galaxy Note 7‘nin şimdiden rekor sayılara ulaşması bekleniyor. Bir süredir Apple karşısında düşüşe geçen Samsung, son modelleriyle telefon kullanıcılarının istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi hedefliyor. Yeni modellerinde kullandığı teknolojik özellikler sayesinde de bu hedefine ulaşacak gibi duruyor. Nitekim, yeni modelini piyasaya sürmeye hazırlanan Apple’dan beklentiler düşük.

   Apple‘deki sessizliğin nedeni bazı çevrelerce Apple CEO’su Steve Jobs’un ölümüne bağlanıyor. Jobs’un ölümünden sonra piyasa sürülen modellerde belirgin bir değişiklik yapılamaması Apple kullanıcılarını rahatsız etmişti. Kendini tekrarlayan modeller, sürekli güncellenen yazılımların eski modellerle uyum göstermemesi, eski modellerde görülen donmalar ve telefon hataları Apple kullanıcılarının şikayetçi olduğu diğer noktalardan bazılarıydı. Eylül ayında çıkarılması beklenen iPhone 7 yerine, yeni bir ara model çıkarılacağı söylentisi de Apple meraklılarında hayal kırıklığına neden oldu.

   Samsung Galaxy Note 7’yi özel kılan ne?

   Samsung Galaxy Note 7 ise, Ağustos ayının en merakla beklenen akıllı telefonların başını çekiyor. Yeni model, 64GB depolanabilir dahili kapasite ve microSD ile artırabilir hafıza kapasitesiyle geliyor. Üstelik önceki sürümlerinden belirgin derecede hızlı ve temiz bir yazılıma sahip. Ön ve arka kameralarda da güncellemeler söz konusu. Artık Note 7 ile daha güzel fotoğraflar çekilebilecek. Galaxy Note 7‘yi bu kadar farklı kılan özelliklerin en başında gelen su geçirmez olması geliyor. Bu Samsung’un en önemsediği ve üzerinde durduğu özellik belki de. Böylelikle, S pen özelliği de geliştirilmiş ve telefon ıslakken de çizim yapabilmek mümkün kılınmış. Cihazın retina taraması yaparak sahibini tanımayabilmesi, kavisli ekran tasarımı gibi özellikleri de telefonu oldukça ayırt edici kılıyor. Ön sipariş rakamlarıyla dikkat çeken Note 7’nin bu başarıya ulaşmasında ayırt edici özelliklerinin yanı sıra Samsung’un telefonla beraber sunduğu hediyelerin payının da büyük olduğu söyleniyor. Note 7 siparişi veren kullanıcılar Gear 2 adlı akıllı bilekliğe, 177 dolar değerindeki bir hediye kartına ve ekran tamirlerinde %50 indirime sahip olabiliyorlar. 3 farklı renk seçeneği olan Samsung Galaxy Note 7‘nin, 19 Ağustos itibariyle Türkiye de dahil olmak üzere küresel pazarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Cihazın fiyatının 895 dolar civarında olacağı öngörülüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.