Samsung Web Tarayıcısı Android Telefonlarda Yerini Almaya Başladı!

   Yeni android telefonların hemen hemen hepsinde çalışan web tarayıcısı Play store’daki yerini almaya başladı.

   Samsung Web Tarayıcısı Android Telefonlarda Yerini Almaya Başladı!

   Samsung, web tarayıcısının son sürümü olan Samsung İnternet’i yayınladı. Yeni android telefonların hemen hemen hepsinde çalışan web tarayıcısı Play store’daki yerini almaya başladı.

   Birçok farklı özelliği bünyesinde barındıran Samsung internet, bu yeni formuyla Android’de oldukça iddialı görünüyor.

   Android cihazların hemen hemen hepsinde Google’ın web tarayıcısı Chrome tercih edilse de Samsung bu konudaki ısrarını sürdüreceğe benziyor.

   Güney Koreli şirketin web tarayıcısının aktif olarak çalışabilmesi için Android 5.0 (Lollipop) veya üzeriyle çalışan bir cihaza ihtiyaç duyuluyor.

   Google, Mozilla, Apple ve diğer tarayıcılarda da görülen yer işaretlerini ve sekmelerini bilgisayarınızla eşitleme fırsatı Samsung internet ile de sunulmakta ancak bunun için Samsung’un Chrome eklentisini yüklemeniz gerekiyor.

   Yeni sürüm ile görme zorluğu çeken kullanıcılar da unutulmamış!

   Yüksek karşıtlık görüntü moduyla gelen Samsung internet, bu konuda daha kolay kullanım sağlıyor.

   Menüye entegre reklam engelleme özelliği ise Samsung interneti Opera ve Brave gibi tarayıcılara rakip yapabilecek güce ulaştırmış durumda.

   Samsung’un tarayıcısı, Chrome’un arkasındaki açık kaynak kodlu proje olan Chromium’a dayanıyor.

   Sonuç olarak bu, Samsung’un tarayıcıyı kolaylıkla geliştirdiği anlamına gelmiyor ki zaten firma özellikle bunun altını çizerek:

   ‘’Sadece Chromium’daki işlevleri almakla yetinmiyor, ona ve web standartlarına aktif olarak katkı sağlıyoruz’’ açıklamasında bulunuyor.

   Her zaman olduğu gibi bu konudaki en iyi değerlendirmeyi kullanıcıların yapacağı inancıyla deneyimlerinizi yoruma bekliyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.