Samsung ve HP Masada! Yazıcı Bölümü Satılacak!

   Yazıcı sektörünün iki dev markası Samsung ve HP arasında önemli bir pazarlık süreci yaşanıyor. İşte yaşanan son gelişmeler.

   Samsung ve HP Masada! Yazıcı Bölümü Satılacak!

   Yazıcı sektöründe bugüne kadar iki rakip halinde görülen Samsung ve HP, yeni bir satış işlemi için masaya oturdu. HP tarafından Samsung’un yazıcı bölümünün satın alınması amacıyla teklif yapıldığı öğrenilirken, 1.05 milyar dolarlık teklif, Samsung için de çok cazip gelmiş durumda. Bu durumdan yararlanmak ve teklifi kabul ederek sıcak para akışını sağlamak isteyen Samsung HP’ye olumlu bir dönüş sağlarken, önümüzdeki günlerde bu konuda yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

   Sürpriz görüşme!

   Samsung ve HP arasında yapılan görüşme iş dünyasında sürpriz olarak değerlendirilirken, Samsung’un yazıcı bölümünü alacak HP, bu konuda Samsung’u sektörde geçecek durumda. Bu bakımdan Samsung’un yazıcı sektörüne yönelik çok fazla ve önemli planlarının olmadığı da düşünülüyor.

   Patentler de satılacak!

   Samsung’un üretimi birimini satın alacak HP, aynı zamanda markanın bu bölümde yaptığı patent başvuruları ve mevcut patentleri de satın alınacak. Şu anda 6500 patentin söz konusu olduğu açıklanırken, aynı zamanda Samsung bünyesinde çalışan 6 bin kişi de yine HP’ye geçecek.

   Onay bekleniyor!

   Samsung ve HP arasında yapılan anlaşma sonrasında duruma Rekabet Kurulu’nun da onay vermesi gerekiyor. Bu onay verildikten sonra satış işlemleri resmen tamamlanmış olacak. Aksi halde herhangi bir satış işlemi yapılamayacak. Fakat satışa onay verilmesi bekleniyor. 2017’nin ilk çeyreği itibari ile Samsung ve HP arasındaki görüşmelerin tamamlanarak anlaşmanın sağlanması ve satışın gerçekleşmesi bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.