Samsung Telefonlara Mercek Tutacak!

   Samsung Galaxy Note 7 modelinin ardından pek çok konuda değişikliğe gidecek.

   Samsung Telefonlara Mercek Tutacak!

   Galaxy Note 7 sonrasında ciddi bir zarar yaşayan Samsung, bu konuda yeni kararlar aldı. Konuyla ilgili elde edilen ilk bilgilerde bunda sonraki süreç içerisinde mobil sektörün daha yakından inceleneceği açıklanırken, Samsung tüm modellerini gözden geçirme kararı aldı.

   Galaxy Note 7 patladı

   Galaxy Note 7 modelinin satışa çıkmasının çok az bir süre sonrasında patlamaların yaşanmaya başlanması bu konuda ciddi bir sorunu yarattı. Marka tarafından yapılan işlemler ile birlikte tüm telefonlar toplanırken, benzer bir durumun farklı modellerde yaşanmaması adına şimdiden önlemler alınmaya başlandı. Farklı modellerde de böyle sorunların yaşanması markanın ekonomik anlamda zorlanmasının yanı sıra ciddi bir prestij kaybı da yaratacak. Bu bakımdan marka işi şansa bırakmamak adına modellerin incelemesine başlayacak.

   Şu an için Galaxy Note 7 modellerinde gerekli işlemleri yaparak durumu kapatmak isteyen Samsung, Galaxy Note 7 sonrasında hemen işlemlere başlayacak. Amerika’da yapılacak incelemelerde piyasaya sunulan tüm modeller için analiz yapılacak ve benzer sorunların olup olmadığı kontrol edilecek. Bu çalışmalarda herhangi bir hatanın tespit edilmesi halinde ise farklı modellerin de iade edilmesi istenebilir. Bu bakımdan Samsung için yeni bir tehlike de başlayabilir. Samsung bundan sonraki üretimlerinde de benzer hataların olmaması adına önlemlerini almaya başladı. Bu bakımdan benzer bir sorunun tekrarlanması pek mümkün görünmüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.