Samsung, Mobil Ekran Tasarımı İçin Önemli Bir Patent Aldı

   Patentin alınmasının en önemli sebeplerinden biri, Samsung’un kavisli tasarımı daha uygun fiyatlı modellere de getirmek istemesi.

   Samsung, Mobil Ekran Tasarımı İçin Önemli Bir Patent Aldı

   Güney Koreli teknoloji devi Samsung, pek çok alanda faaliyet gösteriyor. Özellikle akıllı telefon pazarında liderliğe oynayan şirket, satışa sunduğu ürünleri ile başarısını pekiştirmeye devam ediyor.

   Bir yandan üretim gerçekleştiren Samsung, diğer yandan Ar-Ge çalışmalarına imza atıyor. Nitekim bu çalışmaların son meyvesi, yeni bir patent olarak ortaya çıktı.

   Plastik destekli LCD ekran

   Şu anda şirketin kavisli ekran tasarımı ile satışa sunduğu modellerinde AMOLED teknolojisi hakim. Buna neden olan en büyük faktör ise LCD’nin bükülme aşamasında zorluk çıkarması. Bu duruma yeni bir çözüm getiren Samsung, ekran üretimi aşamasında LCD paneli plastik arka yüzey ile buluşturuyor.

   Yeni patent üzerinden ortaya çıkan bilgilere göre plastik karışımlı LCD ekran, bükülebilir bir yüzey vadediyor.

   Eğer Samsung’un bu yönde bir planı varsa giriş ve orta segment olmak üzere farklı seviyelerde kavisli ekrana sahip telefonlar görebiliriz. Nitekim iddialar, şirketin bu yönde planlar yaptığını söylüyor.

   Patentin alınmasına en büyük kaynaklık eden şey, Samsung’un kavisli tasarımı daha uygun fiyatlı modellere de getirmek istemesi.

   Kavisli ekran tasarımı geçerli kılınıyor

   Samsung’un son yıllarda çıkardığı tüm amiral gemi modellerinde kavisli ekran tasarımına yer verdiği görülüyor. Şirketin artık bu tasarımı üst seviye cihazları için bir imza haline getirdiği de söylenebilir. Yeni patent ise bu fikri daha da destekliyor.

   Özellikle Galaxy A gibi orta – üst segment akıllı telefon ailelerinde önemli bir başarı kaydeden Samsung, daha geniş bir pazar hakimiyeti elde etti.

   Düşük bütçeli modeller tasarlayarak satışlarına ivme kazandıran şirket, nitekim kavisli ekran ile bu başarıyı daha da arttırabilir. Özellikle gelecek yıllarda farklı modeller görmemiz mümkün duruyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.