Samsung Kendi İşletim Sistemini Geliştirmeye Devam Ediyor

   Samsung geçtiğimiz yıllarda ürettiği kendi işletim sistemi Tizen’i 3. bir cihazda daha kullanmaya başlayacak. Hedefin ise tüm cihazlarda kullanılması olduğu tahmin ediliyor.

   Samsung Kendi İşletim Sistemini Geliştirmeye Devam Ediyor

   Dünyanın en büyük şüphesiz iki telefon üreticileri Samsung ve Apple arasındaki rekabet kızışıyor. Yaşanan gelişmelerden sonra bu yıl ki açıklanan kârlara göre Apple düşüş yaşarken Samsung ise adeta rekora koşuyor. Rakipler arasında bu tarz rekabetler olurken Apple’ın şu anda bir avantajı bulunuyor. iOS yani Apple’ın kendi işletim sistemi. iPhone ve diğer cihazlarında kendi ürettiği işletim sistemini kullanan Apple, donanımı da kendisi imal ediyor. Samsung ise kendi donanımını imal ederken Google’a ait olan Android işletim sistemini kullanıyor. Bu yönde harekete geçen Samsung geçtiğimiz yıllarda kendisi bir yazılım geliştirmiş bunu tablet ve saatlerine monte etmişti.

   Samsung, Tizen’i 3. bir cihazda daha kullanmaya başlayacak

   Hindistan’da bazı telefonlarda kullandığı belirtilen sistemin adı Tizen. Kendi işletim sistemi için harekete geçen şirket henüz bu sistemini telefonlarına dağıtmış değil. Fakat sistemin üzerinde çalışıp geliştirdikten sonra Andorid kullanımından vazgeçmesi bekleniyor. Çünkü Samsung telefonlarını üretirken mecburen Android’in isteklerine göre üretim yapmak zorunda. Apple kendi sistemini oluşturduğu için donanım ve yazılımın birbirine uyumunda bir sorun olmuyor. Ama Apple bir cihazında 2 GB ram kullanıyorsa Samsung aynı özellikteki telefona 4GB ram kullanmak zorunda kalıyor. Bu ise kullandığı Android sisteminin ağırlığı ve gereksinimlerinden kaynaklanıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.