Samsung Katlanabilir Telefon Modelini Nihayet Tanıttı

   Resmi olarak gözler önüne serilen Samsung katlanabilir akıllı telefon modeli, teknolojide gelinen son noktayı simgeliyor denilebilir.

   Samsung Katlanabilir Telefon Modelini Nihayet Tanıttı

   Yıllardan beri sızıntı olarak gündeme gelen katlanabilir akıllı telefon ve tablet teknolojisi, nihayet gerçeğe dönüşüyor. Şirketlerin birer birer yeni duyurular yaptığı bugünlerde bir önemli açıklama da Samsung cephesinden geldi.

   Geliştiriciler konferansı düzenleyerek izleyeceği yeni yol ile ilgili bilgiler paylaşan firma, bu esnada uzun bir süredir beklenen teknolojisini tanıttı. Resmi olarak gözler önüne serilen Samsung katlanabilir akıllı telefon modeli, teknolojide gelinen son noktayı simgeliyor denilebilir.

   Açıldığında tablet katlandığında telefon oluyor

   Yeni ürününü tanıtırken sahne ışıklarını kısan Samsung, ne yazık ki söz konusu cihazın tam olarak nasıl bir tasarıma sahip olacağını göstermedi. Samsung katlanabilir akıllı telefon tasarımı yerine kullandığı teknoloji hakkında bilgiler paylaşıldı.

   Firma, yeni modelin açıldığında tablet katlandığında ise bir telefona dönüştüğünü belirtti. Bu açıdan bakıldığında iki farklı kullanım seçeneğinin tek bir üründe buluştuğu rahatlıkla söylenebilir.

   Ayrıca katlanabilir ekran teknolojisi, tabletlerin çok daha taşınabilir ürünlere dönüşmesini sağlayacak.

   Infinity Flex Display adındaki ekran teknolojisi ile donatılan cihazın tam boyutu 7.3 inç olarak belirtiliyor. Katlandığı takdirde ise çok daha küçük bir ürünün ortaya çıktığı söylenebilir.

   Çoklu aktif pencere adını alan sistem sayesinde aynı anda üç farklı uygulama kullanılabilecek. Bu konuda Google ile birlikte çalışan Samsung, güçlerini birleştirmiş durumda.

   Geliştirilen yeni ara yüzün doğrudan katlanabilir sisteme entegre edildiği de görülüyor. Böylelikle cihazın sunduğu avantajlar çok daha etkili bir şekilde kullanılabilecek.

   Samsung katlanabilir telefon için kısa sürede seri üretime geçecek

   Yapılan açıklamada katlanabilir telefona ait seri üretimin birkaç ay içerisinde başlayacağı dile getirildi. Ancak buna rağmen yeni ürüne dair çıkış tarihi ve fiyat bilgilerine değinilmedi. Seri üretim her ne kadar önemli bir adım olarak görülse de çıkış tarihinin gizemini koruyor oluşu, elbette akıllarda soru işareti oluşturuyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.