Samsung Galaxy Note 9’da Bixby 2.0 Olacak

   Yeni akıllı asistan Bixby 2.0 Galaxy Note 9’la gelecek.

   Samsung Galaxy Note 9’da Bixby 2.0 Olacak

   Bu yılın başında Samsung yeni nesil akıllı Bixby asistanların çıkacağını, muhtemelen Galaxy Note 9’da da test edebileceğimizi söylemişti. Şimdi ise bu durum Korea Herald tarafından doğrulandı.

   Bixby bu sefer daha iyi olacak

   Yapay zekâ araştırma şirketinin başındaki isim Gray G. Lee, Bixby 2.0’ın daha geliştirilmiş doğal bir dil işlem özelliğiyle geleceğini, gürültüye karşı daha hassas olacağını ve hızlı bir şekilde yanıt vereceğini dile getirdi. Dolayısıyla Bixby’e ikinci bir şans vermek isteyenler için bundan daha iyi bir fırsat olamaz.

   Gray G. Lee doğrudan Galaxy Note 9 ismini kullanmadı fakat geliştirilen dijital asistanın Samsung yeni amiral gemisinde, 2018’in ikinci yarısında olacağını doğruladı. Bilindiği gibi Samsung Galaxy S10’un Ocak ayından önce gelme ihtimali yok. Dolayısıyla bahsedilen telefonun Galaxy Note 9 olduğunu anlamak da pek zor olmadı.

   Samsung bilindiği gibi son dönemde yapay zekâ çalışmalarını hızlandırdı ve bu teknolojiye yüksek önem gösteriyor. Söylenenlere göre firmanın bütün ürünleri 2020’ye kadar Bixby ile bağlantılı olacak. Hatta bu yıl televizyonlara da Bixby eklenecek ve ekosistem genişletilecek.

   Açıkçası Bixby’nin düzenli olarak geliştirilmesi sevindirici çünkü piyasada rekabetin artması demek, akıllı asistanların daha da iyi hâle gelmesi anlamına geliyor. Bakalım Bixby 2.0 hakkında ilerleyen dönemlerde neler öğreneceğiz?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.