Samsung Akıllı Telefonlarında Güncelleme Sorunu

   Akıllı telefon üreticisi Samsung kendi işletim sistemini telefonlarında kullanmaya başlamadığı her geçen gün sorunlarla baş edemiyor.

   Samsung Akıllı Telefonlarında Güncelleme Sorunu

   Android artık akıllı telefonlara uyumluluk konusunda sorun yaşıyor. Özellikle de Samsung telefonlarında firmanın dahi çözemediği sorunlar ile karşılaşılabiliyor. Şirket yazılım kendisine ait olmadığı için bir değişiklik yapamıyor. Google’ın ürettiği Android ise sürekli ilginç hatalar veriyor. Bunların başında ise yapılan sürüm güncellemelerinden sonra ortaya çıkan hatalar geliyor.

   Samsung telefonlarında firmanın dahi çözemediği sorunlar ile karşılaşılabiliyor!

   Elimize geçen Samsung’un amiral gemilerinden olan S6 Edge üzerinde Android 5. 1. 1 güncellemesi bulunuyordu. Şu an henüz Samsung telefonlara Nougat 7. 0 dağıtılmadığı için bir önceki sürüm 6. 0. 1 Marshmallow sürümüne güncelleme yaptık. Gerekli ayarları yaptıktan sonra Marshmallow’u inceleme aşamasına geçtiğimizde gördük ki kamerayı açtığımızda “kamera başarısız” şeklinde bir hata çıkıyor. Yaptığımız tüm format, veri temizleme, kamerayı yeniden kurma gibi seçeneklerine rağmen hiçbir gelişme elde edemedik. Bu tarz sorunlar ile daha önce birçok kullanıcı karşılaşmıştır ve çözüme ulaşmıştır fakat S6 Edge sorunu çözemedik. Yine bu gibi sorunlarda genel olarak Google Play üzerinden yüklenen farklı kamera programları ile sorunsuz resim çekilebiliyordu. Ama bu yöntemde maalesef işe yaramıyor.

   Güncelleme öncesi sağlam olan bir özelliği daha üst bir sürüme yükseltince maalesef kaybettik. Eski sürümüne döndür diye bir çözüm olamaz çünkü S6 Edge gibi bir telefonda Marsmallow’u kullanamayacaksan ne farkı kalır ki eski modellerden. Şu anda Galaxy S4 modelinde dahi 5. 0. 1 sürümü yer alıyor. Bu gibi sorunlara en iyi çözümün Samsung’un hala test aşamasında olup bazı ürünlerinde kullandığı Tizen işletim siteminin çözüm olmasını bekliyoruz. Zira Samsung ile Android yapı bakımından birbirine uyumluk göstermekte güçlük çekiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.