Remix OS Player Artık Windows’ta Çalışabilecek

   Remix OS Player adı verilen Android sistemi, masaüstüne benzer özellikleri ile büyük bir ilgi çekiyor.

   Remix OS Player Artık Windows’ta Çalışabilecek

   Android işletim sistemi üzerine kurulan ve sistemin daha çok alışılan masaüstü şeklinde kullanılmasını sağlayan Remix OS Player, Windows ile artık çok daha uyumlu bir halde. Yapılan son açıklamalar ile birlikte Remix OS Player için önemli bir geliştirmenin yapıldığı belirtilirken, kullanıcıların Windows işletim sistemlerinde de bu sistemi deneyebileceği ve kullanabileceği açıklandı.

   Başlat menüsü Android’de!

   Remix OS Player’de en çok dikkat çeken özelliklerden birisi Android işletim sisteminde yer alan başlat menüsü. Bilgisayar kullanımlarında alışkanlıkların devam ettirilmesi ve daha kolay bir Android yönetimi için böyle bir geliştirme yapılırken, kullanıcılar ara yüze de kısa süre içerisinde alışabilecek.

   Kişilerin USB üzerine kurarak istediği bilgisayarda USB üzerinden çalışmalarını yapması mümkün olurken, bu sayede pratik ve kişilere özgü bir işletim sistemi oluşturmak da mümkün. Üstelik işini sadece USB’de taşıyarak işlemlerini yapmak isteyen kişiler için de Remix OS Player oldukça ideal. Üstelik isteyen kişiler masaüstüne indirecekleri Remix OS Player ile bir emülatör gibi yeni işletim sistemini de deneyebilecek.

   Android 6.0 kullanılıyor

   Remix OS Player için Android 6.0 Marshmallow versiyonu tercih edilirken, sistem Google Play Store ile tam uyumlu bir şekilde çalışılıyor. Böylece kişiler istediği uygulamaları direk Google Play Store üzerinden alabiliyor. Remix OS Player sayesinde tüm Android oyun ve uygulamaları masaüstü uygulaması gibi kullanmak mümkün olurken, Remix OS Player için düşük sistem gereksinimlerinin olması da tüm cihazlarda sistemin kullanılmasına imkân sağlıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.