Reddit Bitcoin Ödeme Seçeneğini Kaldırdı

   Bundan sonra Reddit forumlarında Bitcoin’le ödeme yapamayacaksınız. Aynı zamanda Darknet forumuna da sansür geliyor.

   Reddit Bitcoin Ödeme Seçeneğini Kaldırdı

   Bütün Telegram gruplarına, Discord kanallarına ve pek çok diğer alternatife rağmen Reddit hâlâ Bitcoin toplulukları için temel platform olmaya devam ediyor. Özellikle de bu konsepti ilk defa öğrenecek olanlar, merak edip bilgi almak ya da uzmanlara soru sormak isteyenler eğer İngilizce biliyorsa sık sık Reddit’e giriş yapıyor. Bu nedenle Reddit’in hitap ettiği kitle çoğalıyor ve sitenin çıkardığı ses daha geniş alanlara yayılıyor.

   Artık Bitcoin’le Reddit Gold alınmayacak

   Şimdi ise San Francisco menşeli link paylaşım ve içerik yayınlama sitesi Reddit, kullanıcıların birbirine Reddit Gold ile hediye göndermesine kısıtlamalar getirdi. Aslında her şey eskisi gibi devam ediyor fakat sadece Bitcoin kullanmak mümkün olmayacak. Reddit Gold, web sitesinin premium üyelik programı gibi çalışıyor ve kullanıcılara bazı özel avantajlar, özellikler sağlıyor. Gelen parayla da sitenin sunucuları ayakta tutuluyor, masraflar karşılanıyor.

   Durum site moderatörlerinden birisi tarafından dile getirilirken, bunun da son Coinbase Commerce değişiklikleri yüzünden kaynaklandığı ortaya çıktı. Coinbase dijital para borsası üzerindeki yeni değişimler Bitcoin ile ödeme seçeneği sonrasında bazı kullanıcılar için hatalar ortaya çıkaracaktı. Bu sebeple de Reddit Bitcoin’e en azından bir süreliğine engel getirdi.

   Bakalım ilerleyen dönemlerde Reddit’te tekrar BTC ile ödeme yapılacak mı?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.