PTT Kargo Takip Sorgulama Nasıl Yapılır?

   Özellikle Türkiye’den dünyanın her yerine kargo gönderim imkanı sunan PTT Kargo Türkiye’de her noktaya hızlı ve güvenilir kargo taşımacılığı hizmeti sunuyor.

   PTT Kargo Takip Sorgulama Nasıl Yapılır?

   Kargo gönderilerinde şehir merkezleri, ilçeler ve mobil alan sınıfına giren kargo dağıtım sahası dışındaki bölgelere dahi hızlı ve güvenli kargo gönderim hizmetleri sunuyor.

   PTT Yurtiçi Kargo takibi

   Kargo gönderileri Türkiye’nin neresine yapılıyor olursa olsun, kargonun nerede olduğunu ve hangi işleminin yapıldığı gibi bilgileri listeli halde internetten öğrenme şansı bulunuyor. PTT Yurtiçi gönderi takip uygulaması üzerinden sadece PTT kargo takip için gönderisinin barkod numarasını ve güvenlik kodunu girerek, kargonun nerede olduğu öğrenilebiliyor.

   Kargo takibi için kişilerin barkod numarasına ihtiyacı olacağı için gönderen ya da alıcı kişinin kim olduğunun önemi olmaksızın kişiler barkod numarasını girerek kargo takibini yapabilmektedir. Kargo takibi, kişilerin evde olmadığı durumlarda kargonun nerede olduğunu, hangi şubede kargonun bekletildiğini öğrenilmesini sağladığı için kişilere büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Kargo takip işlemlerini yapabilir. Türkiye’de PTT kargo takip ile birlikte Aras kargo takip ve Yurtiçi kargo takip de en çok yapılan işlemler arasında yer almaktadır.

   PTT Kargo – Yurtiçi Kargo ücretleri

   PTT Kargo resmi devlet kargo dağıtım hizmeti sunuyor olması dolayısıyla vatandaşın kargo gönderilerini çok daha ekonomik şekilde gerçekleştirebilmesine yardımcı oluyor. Türkiye’nin her yerine kargo gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde yapmak isteyenler için PTT Kargo’nun hizmet veren geniş kargo dağıtım ağı bulunuyor. PTT Kargo dijital hizmetleri ile birlikte de artık Türkiye’nin her yerine yapılacak kargo gönderilerinin net tutarının hesaplamasını kolayca yapabilme şansı bulunuyor. PTT Kargo yurtiçi kargo ücretleri hesaplaması için PTT gönderi ücreti öğrenme uygulamasında kargoya ilişkin bilgilerin girilmesi gerekiyor. PTT gönderi uygulaması üzerinde yurtiçi kargo ücreti hesaplaması için;

   -Hizmet
   -Kargo özellikleri (ağırlık, en, boy, yükseklik, desi)
   -Özel (Ek) hizmetler (Normal Kargo, Alma Haberli, İl İçi Teslimat, Alıcının Kendisine Teslim, Adresten Alma, PTT İş yerinde Teslim, Kontrollü Teslim, Teslim SMS, Sigortalı, Adrese Teslim) bilgileri girilmelidir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.