PS4 Dağıtım Miktarı 94 Milyonu Aştı

   Konuyla ilgili önemli bilgiler paylaşan Sony, 31 Aralık 2018 itibariyle toplamda 94.2 milyon adet PS4 dağıttıklarını açıkladı.

   PS4 Dağıtım Miktarı 94 Milyonu Aştı

   Sony tarafından geliştirilen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4, adeta başarısına başarı katmaya devam ediyor.

   Her yıl elde ettiği yüksek satış rakamları ile gündeme gelen cihaz, şimdilerde ise dağıtım miktarı ile haber konusu olmuş durumda.

   Yapılan açıklamaya göre konsolun dağıtım miktarı 94 milyon adeti aşmış bulunmakta.

   Tam olarak 94.2 milyon adet PS4 dağıtıldı

   Konuyla ilgili önemli bilgiler paylaşan Sony, 31 Aralık 2018 itibariyle toplamda 94.2 milyon adet PS4 dağıttıklarını açıkladı.

   Bu rakam, elbette bir süredir satışları devam eden bir cihaz için epey yüksek gözüküyor. Zira henüz bu rakamlara ulaşamayan Xbox One, ne yazık ki PlayStation 4’ün epey gerisinde olarak biliniyor.

   Sony tarafından paylaşılan tek bilgi dağıtım ile sınırlı değil.

   Bunun yanında son çeyrekte 8.1 milyon adet PlayStation 4 dağıtıldığını da belirten şirket, böylelikle kullanıcıların PS4’e ilişkin hala büyük bir ilgi gösterdiklerini belirtmiş oldu.

   Eğer satış ve dağıtım performansı bu şekilde devam eder ise yakın bir zaman içerisinde 100 milyon adet dağıtım miktarını görmemiz mümkün.

   36.3 Milyon PlayStation Plus abonesi söz konusu

   Dağıtım miktarlarının dışında farklı istatistikler de paylaşan Sony, 31 Aralık 2018 itibariyle 36.3 milyon PlayStation Plus abonesi olduğunu belirtti.

   Plus üyeliği, özellikle multiplayer oyun oynamak için alınması zorunlu bir abonelik. Ayrıca Plus üyelerine her ay ücretsiz oyunlar ve eşsiz indirim fırsatları sunuluyor.

   Son paylaşılan bilgi ise PlayStation 4 yazılımları ile ilgili.

   Son mali çeyrek ile birlikte toplamda 87.2 milyon adet PlayStation 4 yazılımı satıldı.

   Bir önceki dönem ile kıyaslandığı takdirde satışlarda 0.7 milyon adetlik bir artış söz konusu. Yani yükselişin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.