Pokemon GO’ya Bir Yasak da Pentagon’dan

   Son zamanların tartışmasız en çok oynanan mobil oyunu Pokemon Go, yasaklanma haberleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak Pentagon da Pokemon GO oynamayı yasakladı.

   Pokemon GO’ya Bir Yasak da Pentagon’dan

   Bakanlığa bağlı tüm arazilerde yasak

   Son zamanlarda medyada yer alan tartışmalı yasaklanma haberleriyle gündemden düşmeyen mobil oyun Pokemon GO’ya, bir yasak daha getirildi. Yasak bu defa ABD’nin Savunma Bakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı’ndan geldi. ABD Savunma Bakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı, diğer adıyla Pentagon; bakanlığa bağlı arazilerde Pokemon GO oyunu oynanmasını yasakladı. Pentagon, yasaklama gerekçesi olarak ise casusluk faaliyetlerini gösterdi. Pentagon’a göre Pokemon GO oyunu casusluk faaliyetlerini kamufle edebilir.

   Gizli belgeler çalınabilir

   ABD Savunma Bakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı Pentagon’da çok sayıda bakanlık çalışanı Pokemon Go oynamakta. Bilindiği üzere Pokemon GO oyunu GPS üzerinden oynanan bir artırılmış gerçeklik oyunu. Pentagon, son zamanların fenomen oyunu Pokemon GO’nun GPS özelliğinin bir güvenlik zaafı olarak kullanılabileceğini ve bakanlık çalışanlarının GPS sisteminden faydalanarak gizli belgelerin ele geçirilebileceğini düşünerek oyunu bakanlık arazilerinde yasakladı.

   Pentagon ilk olarak 19 Temmuz tarihinde tüm bakanlık çalışanlarına bir mesaj atarak, bu tehlike konusunda uyarmıştı. Yeni yapılan açıklamayla tehlikenin altı çizilerek yasak artık kesinleştirildi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.