Pokemon Go’nun Geliştiricisinden Dev Bütçeli Yarışma

   En az 5 kişilik gruplar halinde katılım sağlanabilen yarışma 1 Mayıs – 9 Ağustos 2019 arasında gerçekleşecek.

   Pokemon Go’nun Geliştiricisinden Dev Bütçeli Yarışma

   Yayınlandığı ilk günden bu yana sadık bir kitle yaratmayı başaran Pokemon Go, yeni içerikler ile birlikte oynanış yapısını sürdürmeye devam ediyor. Niantic tarafından akıllı cihazlar adına geliştirilen oyun, arttırılmış gerçeklik teknolojisini kullanıyor. AR desteği ile sunulan evren, kullanıcılara mükemmel bir deneyim vadediyor.

   Şimdilerde daha farklı bir haber ile gündemde olan Niantic, yeni bir yarışma düzenlemeye hazırlanıyor.

   Yarışma için belirlenen ödül toplamı 1 milyon dolar

   Başarılı yapımcı, Beyond Reality Developer Contest adını verdiği yeni bir yarışmaya imza atıyor.

   Oyun geliştiricileri için büyük bir fırsat sunan yarışmada dağıtılacak olan toplam ödül miktarı ise tam 1 milyon dolar olarak açıklandı. Dev bütçeli bir yarışma söz konusu.

   4 ay süreceği söylenen yarışmadaki amaç ise yeni bir oyun geliştirmek olacak.

   Tabi belli başlı koşulların da sağlanmış olması gerekiyor. Bunlardan en önemlisi ise yeni geliştirilecek oyunun Niantic’in Real World Platform motoru ile hazırlanmış olması.

   Arttırılmış gerçeklikten faydalanılarak oyun geliştirmeye olanak tanıyan bu motor, yepyeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlayacak.

   Pokemon Go’ya benzer oyun hazırlanabilir

   Bahsi geçen oyun motorunun en büyük özelliği, elbette Pokemon Go mimarisine kaynaklık etmesi olarak görülüyor. Bu durum doğrultusunda Real World Platform motoru ile hazırlanacak olan yapımın Pokemon Go ile benzerlik göstereceği tahmin ediliyor.

   Niantic’in bu tarz bir yarışma düzenlemesi, arttırılmış gerçekliğin daha fazla alanda karşımıza çıkmasını destekleyebilir.

   Her ne kadar yarışmanın odak noktası rekabet ve eğlenmek olsa da şirketin bu türü alışveriş ve fiziksel aktivite gibi alanlarda yaygınlaştırmak istediği biliniyor.

   En az 5 kişilik gruplar halinde katılım sağlanabilen yarışma 1 Mayıs – 9 Ağustos 2019 arasında gerçekleşecek. Rekabete katılmak adına her grubun kısa film çekmesi de isteniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.