Pokemon GO’da Gelir Artıyor!

   Pokemon Go piyasaya sunulduktan sonra ciddi bir kullanıcı kaybı yaşasa da yakaladığı istikrar ile hala konuşulmaya devam ediyor.

   Pokemon GO’da Gelir Artıyor!

   Yaz aylarında piyasaya sunulan ve piyasaya sunulduktan sonra oldukça ilgi gören Pokemon Go pek çok konuda da rekor kırmayı başarmıştı. Bu konuda çok dikkat çeken detaylardan bir tanesi oyunun yakaladığı yüksek başarı ile birlikte sağladığı gelir olurken üretici firma hala oyundan ciddi oranlarda gelir elde etmeye devam ediyor.

   600 milyon dolar gelir!

   Konu ile ilgili yapılan son değerlendirmelerde oyunun piyasaya sunulduktan sonra 100 güne ulaşmadan 600 milyon dolar gibi yüksek bir rakama ulaştığı belirtildi. Bu bakımdan kullanımı sunulduktan sonra üretici firmaya ciddi anlamda bir gelir getirmiş durumda ve bu kar oranı ile birlikte kullanıcıların oyunu ne kadar sevdiğini de görüldü.

   Parlak dönemler kısa sürdü

   Oyun içerisinde yakalanan bu başarı çok uzun sürmedi. Öyle ki oyundan yaşanan pek çok sorun kullanıcıların oyunu bırakmasına neden olduğu ve bu nedenlere gelirler düşmeye başladı. Yaklaşık 20 milyon kullanıcının oyunu bıraktığı açıklanırken çok daha yüksek rakamlara ulaşabilecek oyun, bu nedenle belirtilen seviyelerde kaldı.

   Özellikle önümüzdeki günlerde oyun için yapılacak yenilikler sayesinde oyun içerisinde pek çok farklı özelliğin aktif hale getirileceği belirtilirken bu durum pek çok kullanıcının yeniden oyuna dönmesini sağlayabilecek durumda. Bu açıdan şu anda çok fazla oyuncu tarafından kullanılmıyor olsa da Pokemon Go’nun geleceğine yönelik olumlu sözler söylemek mümkün.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.