Pokemon Go Türklerinde Başını Yaktı

   Dünyada son günlerde gündem olan mobil gerçeklik oyunu sevenlerinin başına iş açmaya devam ediyor.

   Pokemon Go Türklerinde Başını Yaktı

   Pokémon Go çılgınlığı devam ediyor. Neredeyse her gün yeni bir olumsuz durum ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Daha dün oyunun yönlendirmesiyle bir kullanıcının ceset ile karşılaştığı haberini sizlere duyurmuştuk. Daha önceden ise bir oyun severin Pokémon Go oynarken köprüden düştüğü iddia ediliyor. Bu iki olayda yurtdışında gerçekleşirken bir ilginç olayda ülkemizde yaşandı. Henüz oyun sadece birkaç ülkede indirilebilirken, isteyen kullanıcılar internet üzerinden Apk indirebiliyor.

   Pokémon Go tutkunlarına uyarı!

   İşte ülkemizde bir öğretmen ve bir mühendisin de bu yol ile telefonlarına indirdikleri oyun başlarına dert açtı. İki arkadaş beraber Pokémon avına çıktı. Nişantaşı’ndan başlayan oyun serüveni Şişli Emniyeti’ne bağlı Çocuk Büro Amirliği’nin önünde son buldu. Çünkü aradıkları Pokémon tamda şubenin önünde yer alıyordu. İki arkadaşta birden telefonlarına sarılıp resim çekmeye başlayınca emniyetteki polisler şüphelenip ikiliyi gözaltına aldı. Sorguya alınan oyun severlerin polisleri ikna etmesi ise hiçte kolay olmadı. Sonunda çektikleri resimleri gösteren ikili ancak kurtulabildi.

   Her ne kadar polislerimizi bu hareketlerinden dolayı cahil vs. eleştiren olsa da biz kendilerini tebrik ediyoruz. Sonuç olarak karakol önünde bu tarz oyunu oynayıp şüphe çekmek çok normal. Hele ki ülkemizin son zamanlarda içinde bulunduğu durumu da göz önüne alırsak. Polis ekipleri ise Pokémon Go tutkunlarını uyarıyor ve oyunu oynarken biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini belirtiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.