Pokemon Go Nedir? Nasıl Oynanır?

   Herkesin deli gibi izlediği ve bir zamanlara damgasını vura Pokemon çizgi filmi, şimdilerde Pokemon Go olarak oyun statüsünde karşımıza çıkıyor.

   Pokemon Go Nedir? Nasıl Oynanır?

   Son zamanlarda çok fazla oyun delisi olduğumuz doğrudur. Özellikle gençler ve biraz daha ileri ki yaşlarda olan insanlar çok daha fazla oyun oynuyorlar. Teknoloji gerçekten nasıl bir nimet ise; herkesi değişik bir algı ile esir aldı diyebiliriz. Çoğu zaman bizlere elinde ki o telefonu bırak diyen anne ve babalarımızın elinden telefon düşmez oldu. Şimdilerde ise hem onları hem de bizleri büyük bir oyun coşkusu sardı. Herkesin merakla beklediği ve aynı zamanda sürekli oynama isteği uyandıran bir oyun ile karşı karşıyayız, oyunun adı ise; Pokemon Go. Çok uzun zamandan beri beklenen bu oyun her ne kadar Türkiye’de henüz olmasa bile, yine de çok fazla artıları oldu, pekâlâ ne zaman Türkiye’ye gelecek ve nasıl bir oyun, bunlara değineceğiz.

   Pokemon Go nedir?

   1990 yıllarında çizgi filmini o nesillerde ki her çocuk muhakkak izlemiştir ve hayran kalmıştır. Ama bulunduğumuz zamanda çizgi filmden biraz daha öteye giderek, oyun halini almış bulunmakta. Ne kadar sevdiğimiz aşikâr çünkü henüz Türkiye’ye gelmemiş olmasına rağmen, çeşitli yollar ile oyun indirilmeye çalışılıyor. Oyun ilk olarak Avustralya’da görücüye çıktı ve herkes büyük bir zevkle indirmeye ve oynama başladı.

   Pokemon Go nasıl oynanır?

   Bir zamanlar çizgi filmini izlediğimiz bu oyun gerçek zamanlı ve aynı zamanda online oynanan bir oyun. Telefonlarda bulunan bu uygulama sayesinde sokakta bulunan Pokemonları gözlerine iliştiriyorlar ve kamera açılışı ile oyun başlıyor. Poke Topu sayesinde ile bulunan Pokemonlar ele geçiriliyor. Bölge civarında bulunan Gym’lere sahip olmaktan ziyade, Pokemonlarda geliştirilebiliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.