PlayStation Kupalarıyla PSN Kredisi Kazanma Özelliği Aktif Edildi

   PlayStation kupa avcıları PSN kredisi alarak oyunları ücretsiz alma şansına erişecek.

   PlayStation Kupalarıyla PSN Kredisi Kazanma Özelliği Aktif Edildi

   PlayStation 4’te uzun süredir ‘Kupalar – Trophies’ yer alıyor ve bunlar oyun içinde toplanıyor fakat artık PSN hesabınıza kredi karşılığında takas etmeniz de mümkün olacak.

   PlayStation kupalarıyla PSN kredisi kazanma

   Durum ilk olarak Kotaku tarafından tespit edilirken, Sony Rewards web sitesine yeni bir sekmenin eklendiği fark edildi. Burada bronz, gümüş, altın ve platin kupalar yer alırken, her biri için de PSN hesabına ne kadar kredi aktarılabileceği belirtilmişti. Tabii çok heyecanlanmadan önce belirtelim; çok fazla bir parasal değerleri olmuyor ve şimdilik sadece ABD’de aktif durumda. Fakat ilerleyen dönemlerde Avrupa bölgesine de geleceğini tahmin edebiliriz.

   Her bir gümüş kupa 1 puan, altın kupa 10 ve platin kupalar da 100 puan değerinde. Toplamda 1000 puana eriştiğinizde ise bu kupaları 10 dolarlık PSN kuponu karşılığında takas edebiliyorsunuz. Yani kredi toplamak zor olsa da, özellikle indirim dönemlerinde faydalı olacağını söyleyebiliriz.

   PlayStation kupa ver, PSN kredisi al

   1000 puan toplamak da pek kolay bir iş değil çünkü toplamda 10 platin kupaya eş değerde. Fakat doğrudan para ödemek yerine oyuncuların bu şekilde istedikleri oyunu alabilmesi cezbedici bir özellik olacaktır.

   Hatta öyle ki, Xbox patronu Phil Spencer bile PlayStation Kupalarıyla PSN Kredisi Kazanma özelliğini Twitter üzerinden takdir etti ve başarılı bulduğunu, rekabetin iyi bir şey olduğunu dile getirdi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.