PlayStation 5 İşlemcisi AMD Üretimi Olacak!

   Alınan bilgilere göre PlayStation 5, AMD tarafından geliştirilen 8 çekirdekli Ryzen işlemci modeline sahip olacak.

   PlayStation 5 İşlemcisi AMD Üretimi Olacak!

   Oyun dünyasının en başarılı markalarından Sony, son çıkardığı PlayStation 4 serisi ile büyük bir başarıya imza attı. Farklı kasa modelleri ile birlikte piyasaya sürülen cihaz, birkaç yıl önce ise Pro versiyonu ile rafları süslemeye başladı.

   Dünya çapında milyonlarca adet satan konsol, şimdilerde ise tamamen yenilenen halkası ile gündemde.

   Ortaya çıkan bilgilerde Sony’nin PlayStation 5 için tercih edeceği işlemciye yer veriliyor. Buna göre PS5’in epey güçlü bir cihaz olacağını söyleyebiliriz.

   Tabi bilgilerin iddia konumunda yer aldığını ve henüz kesinlik taşımadığını hatırlatalım.

   PS5 işlemcisini AMD üretecek

   Paylaşılan bilgilere göre PlayStation 5, AMD tarafından geliştirilen işlemci modeline sahip olacak. Gücünü 8 çekirdekli yonga setinden alacağı iddia edilen konsolun Ryzen işlemci ile güçlendirileceği söyleniyor.

   AMD’nin en önemli modellerinden Ryzen, güçlü ve stabil bir performans sunması ile ön plana çıkıyor. Nitekim yeni nesil konsolda bu tarz bir yonga setine yer verilmesi pek de şaşırtıcı durmuyor. İşin en merak edilen noktalarından bir tanesi, konsolun fiyatı oluyor.

   Epey güçlü olacağı tahmin edilen PS5, iddialara göre 500 dolar etiket fiyatı ile satışa sunulacak.

   Ancak bu fiyat içerisine PlayStation VR 2 cihazının da dahil olacağı tahmin ediliyor. Çok daha fazla kişiye sanal gerçeklik başlığı satmayı hedefleyen Sony, bu tarz bir satış stratejisi ile karşımıza çıkabilir.

   PlayStation 5 en erken 2020 yılında çıkacak

   Daha önce yapılan açıklamalarda PS5 için uzun bir sürenin olduğuna dikkat çekilmişti. Hatta bu konu hakkındaki söylemler, 2020 yılına işaret ediyor.

   Sony’nin en erken 2020 içerisinde yeni konsolu PlayStation 5’i tanıtacağı ve bir süre sonra da satışa sunacağı ileri sürülüyor. En net bilgiler içinse firma cephesinden gelecek olan duyuruyu beklemek zorundayız.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.