PlayStation 5 Fiyatı Hakkında Yeni Bilgiler

   PlayStation 5 ne zaman çıkacak? PlayStation 5 çıktığında fiyatı ne kadar olacak?

   PlayStation 5 Fiyatı Hakkında Yeni Bilgiler

   Sony’nin merakla beklenen bir sonraki nesil oyun konsolu PlayStation 5, gündemden pek düşeceğe benzemiyor. Her geçen dönem farklı detaylar ile haber konusu olan cihaz, şimdilerde ise fiyatı ile konuşuluyor. Epey pahalı olacağı ön görülen konsolun tahminleri boşa çıkarabileceği gündeme geldi. Buna göre fiyat tablosu beklenenden daha düşük olabilir.

   PlayStation 5 ne zaman ve hangi fiyat ile satışa sunulacak?

   Yaptığı analistler ile ünlü olan Hideki Yasuda, PlayStation 5 hakkındaki tahminlerini paylaştı. Buna göre PS5’in satışa sunulacağı tarih 2020. Hatta daha da tahminlerini ileri götüren Yasuda, PS5’in kasım 2020’de satışa sunulabileceğini dile getirdi. Aslına bakılırsa bu iddia yeni değil. Daha önce konuşulanlar arasında da PlayStation 5’in gelecek yıl satışa sunulabileceğine değinilmişti.

   Gelelim bir diğer önemli konuya, PS5 fiyatı ne kadar olacak? Tahminlere göre gelecek yıl raflarda görebileceğimiz konsolun fiyatı 499 dolar olacak. Yasuda’ya göre cihazın son derece başarılı bir çıkış performansı göstermesi mümkün. Hatta beklentisinin ilk yıl 6 milyon adet PS5 satılması yönünde olduğunu söyleyen analist, ikincil yıl ise 15 milyon adetlik bir satışın kaydedileceğini düşünüyor.

   PS4’ün satış başarısı devam ediyor

   Şu anda satın alınabilir olan son nesil oyun konsolu PS4, epey başarılı bir grafik çizdi. Hatta bu başarısını sürdürmekle niyetli olan cihaz, rakipleri arasından sıyrılarak en çok satan yeni nesil oyun konsolu olmayı başardı. Avrupa, Amerika ve Asya bölgelerinin tümünde milyonlarca adet satan cihaz, böylelikle firma tarihine de geçmeyi başardı.

   Şu anda gözler Sony cephesinde. Firmanın son derece güçlü, 4K ya da daha üstü görüntü destekli bir oyun konsolu çıkarması bekleniyor. Özellikle PS4’te yaşanan performans yorumlarına karşı bu kez epey donanımlı bir konsol görmemiz mümkün.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.