PlayStation 4 Satışları Rekora Doğru İlerliyor!

   Paylaşılan bilgilere göre PlayStation 4’ün elde ettiği toplam satış rakamı tam olarak 91.6 milyon adet olarak kayda geçti.

   PlayStation 4 Satışları Rekora Doğru İlerliyor!

   Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4, satış anlamında rekora koşuyor. Daha önce satışlarda büyük başarı elde eden cihaz, son rakamlara göre 100 milyona ulaşmak üzere. En büyük rakibi olan Xbox One’ı uzun süredir sollamış olan PS4, böylelikle bu neslin galibi olarak da anılmayı başarıyor.

   2019’da 100 milyon adet PlayStation 4 satış sınırı aşılacak

   Paylaşılan bilgilere göre Sony, 2018 yılı içerisinde 18 milyon adet PlayStation 4 sattı. Bu rakamla birlikte PS4’ün elde ettiği toplam satış ise tam olarak 91.6 milyon adet olarak kayda geçti.

   5 yıllık bir cihaz olmasına rağmen hala oyuncuların gözdesi olan PlayStation 4, anlaşılan bir süre daha satış konusundaki ivmesini devam ettirecek.

   CES etkinliği kapsamında önemli bilgiler paylaşan Sony, sadece 19 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında 5,6 milyon adet daha satışa imza attı. Konsol oyunculuğu için bu verilerin bir hayli önem taşıdığını söyleyebiliriz.

   PC platformu özellikle grafik anlamındaki gücünü devam ettirirken PS4’ün 5 yıllık süreçte milyonlarca adet satması, elbette önemli bir başarı olarak görülüyor.

   PlayStation 4 oyun satışları da epey yüksek

   Konsol satışları doğrudan oyun satışlarını da beraberinde getirdi. Söz konusu tatil dönemi aralığında 50 milyon adet PlayStation 4 oyun satıldı.

   Sadece PS4 için geliştirilen Spider-Man yapımının 9 milyon adetlik satış başarısına imza attığı belirtildi. Exclusive bir oyun için bu rakam oldukça başarılı gözüküyor.

   Gelelim bir diğer önemli bilgiye. PlayStation’a çevrimiçi özellikler katan PlayStation Network, böylelikle 90 milyonluk kullanıcı sayısını geride bırakmış oldu.

   Özellikle çevrimiçi oyunculuk ve dijital oyun satın alma gibi konularda söz konusu başarının önemli olduğu düşünülüyor. Üstelik bu rakamın yıl içerisinde 100 milyonu aşacağı ön görülmekte.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.