Pixel XL GeekBench’te Sınıfta Kaldı!

   Google tarafından piyasaya sunulan Google Pixel XL modelini performansının nasıl olacağı merak ediliyor. İşte Pixel XL için yapılan testler ve sonuçları.

   Pixel XL GeekBench’te Sınıfta Kaldı!

   Google tarafından piyasaya sunulan bugüne kadarki en yeni ve üst seviye akıllı telefon olarak tanımlanan Google Pixel, yapılan test ile birlikte performans konusunda hangi seviyede olduğunu gösterdi. Yapılan testler ile birlikte uzun zamandan beri cihaz hakkında merak edilen performans soruları da giderilmiş oldu.

   Test sonuçları nasıl?

   Yapılan testler Geekbench adı verilen test oldu. Tek çekirdek ve çoklu çekirdekte nasıl performans gösterdiği yayınlanan sonuçlar ile görülürken beklentilerin altında kalan sonuçlar oldukça ilginç karşılandı. Yapılan açıklamalara göre cihazın tek çekirdekte 1607, çift çekirdekte ise 4147 puan alındığı belirtildi.

   iPhone 7’ye yaklaşamadı!

   Özellikle iPhone 7 Plus ile karşılaştırılan telefon aldığı puanlar ile birlikte iPhone 7 Plus’ın oldukça gerisinde kaldı. Aynı testlere tabi tutulan iPhone 7 Plus, tek çekirdekte 3469, çoklu çekirdekte ise 5601 puan almayı başarmıştı. Bu bakımdan yılların efsane markası olan Apple yeni cihazıyla da sektörde lider olmayı başardı.

   Google Pixel XL için elde edilen bu performans raporu telefondan büyük beklentileri bulunan kişiler tarafından olumlu karşılanmadı. Özellikle telefondan çok yüksek performans almayı hedefleyen kişilerin raporlara göre bu konuda sorun yaşayabileceği görünüyor. Fakat tüm bu gelişmelere rağmen Google Pixel XL için en önemli avantajlardan bir tanesi fiyatının Apple iPhone 7 Plus modeline göre daha uygun olması.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.