Pixel Modellerinde Google HTC ile mi Çalıştı?

   Google tarafından piyasaya sunulan yeni telefon modellerinde HTC izlerinin olması dikkat çekti.

   Pixel Modellerinde Google HTC ile mi Çalıştı?

   Google 4 Ekim tarihinde yaptığı tanıtım ile birlikte piyasaya iddialı bir şekilde giriş yaparken Nexus serisini sonlandırarak çok daha farklı bir telefon üretiminin gerçekleştirileceği belirtilmişti. Telefonda çok farklı özelliklerini yer alması Google’ın bu konuda çok iddialı olduğunu ve bu sektörde artık Google markasının daha da yükseleceği yönünde algı yaratmasını sağlamıştı.

   HTC izleri göründü

   Piyasaya sunulan telefon modelleri üzerinde yapılan incelemelerde Google’ın HTC ile iş birliğinin devam ettiği ve telefonun pek çok bölümünde HTC tarafından kullanılan kodların yer aldığı belirtildi. Bu konuda gündeme getirilen iddialar üstelik ekran görüntüleriyle de desteklenmiş durumda. Böyle bir durumun ortaya çıkması ise teknoloji dünyasında yeni bir tartışma başlattı. Şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmayan Google, pek çok soru işaretine neden olurken telefonlar şu anda pek çok ülkede piyasaya sunulmadığı gibi telefonların satış rakamlarını dahi etkileyebilecek bu durumun nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor

   Google’dan cevap bekleniyor

   Telefon modelleri ile birlikte sektörde artık Google’ın daha etkin bir şekilde yer alacağını öne sürülmüştü. Bu bakımdan kullanıcılara farklı bir değişik yaptığını söyleyerek gelen Google’ın hala eski iş ortaklarıyla ortak bir üretim sürdürülmesinin ortaya çıkması kuşkusuz markanın imajının zedeleyecek durumda. Bu bakımdan şu anda gündeme gelen iddiaların ardından tüm gözler Google’a çevrilmiş durumda. Oldukça güçlü iddiaların olması Google’ın bu konuda açıklama yapmasını da zorunlu kılacak gibi görüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.