Pixel İçin Google’dan Dev Reklam Yatırımı

   14 Ekim tarihinde yapılan tanıtım ile birlikte Google Pixel ve Pixel XL modelleri resmen piyasaya sunulurken reklamlar için çok büyük bir bütçenin ayrıldığı öğrenildi.

   Pixel İçin Google’dan Dev Reklam Yatırımı

   Google mobil sektörde daha fazla söz sahibi olabilmek adına bu sefer daha büyük oynamaya karar verdi. Bu doğrultuda ilk olarak bugüne kadar sunulan Nexus serisine son veren Google yeni bir isim ile piyasaya çıkma kararı aldı. Üstelik yeni telefonlardaki donanımlar ve özellikler oldukça üst seviyede belirlenerek sektörde güçlü bir rakip olunacağının mesajları da daha tanıtım gününde verilmişti. Şimdi ise paylaşılan bilgilerde yeni telefon modelleri için ciddi bir reklam bütçesinin ayrıldığı gündeme geldi.

   Google kesenin ağzını açtı!

   Bugüne kadar yapılan tanıtımlar ile birlikte pek çok farklı platformda yer almayı başaran Google iki günlük televizyon reklamları tanıtımın için 3.2 milyon dolar gibi bir bedel ödemiş durumda. Yapılan bu reklam çalışmaları kapsamında telefon modellerinin satışından iyi dönüşlerin alınması ve mobil sektörde Google’ın hızlı bir şekilde yükselmesinin amaçlandığı öğrenildi.

   Çalışmalar artacak

   Önümüzdeki günlerde devam ettirilecek reklam çalışmaları ile birlikte Google sadece reklam ödemelerine dahi milyon dolarlar ödeyebilecek durumda. Konu ile ilgili yapılan değerlendirmelerde Google’ın çok önemli etkinliklerde, futbol müsabakalarında Google telefonları için yeni reklam çalışmalarına başlayacağı ve bu bakımdan özellikle cihazın tüm ülke pazarlarında satışa çıkması ile birlikte yüksek satış rakamlarına ulaşılabileceği belirtiliyor.

   Üstelik sektördeki en güçlü rakip olan Samsung’un Galaxy Note 7 modellerini geriye çekmesi de Galaxy Note 7 alan kişilerin Google’dan yana seçim yapmasını sağlayabilir. Bu açıdan son dönemlerde reklam çalışmaları hızlandırırken Google’ın yeni telefonlarıyla nasıl bir başarı yakalayacağı ve ne kadarlık bir satış yapacağı da merak ediliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.