Orijinal Xbox Oyunları Xbox One’a Gelmeye Devam Edecek

   Xbox One geriye uyumluluk özelliği bu yılda aktif olarak kullanılacak.

   Orijinal Xbox Oyunları Xbox One’a Gelmeye Devam Edecek

   Şu anda bütün günümüz nesil konsolları piyasa da satılsa da şüphesiz Microsoft üretimi Xbox One geriye uyumluluk özelliği konusunda bunların arasında en etkileyici olanı.

   Xbox One için yıl sonuna kadar bolca oyun bekleniyor

   Şu anda dahi Xbox One’da oynanabilecek Xbox 360 oyunları için devasa bir liste varken yeni oyunlarla liste genişlemeye devam ediyor. Ayrıca Microsoft da önümüzdeki dönem planlarını duyurdu ve orijinal Xbox oyunlarını bu yılki E3 öncesi satışa sunacağını açıkladı. Her ne kadar Xbox One’a gelecek oyunlar hakkında Microsoft ayrıntıları açıklamasa da Crimson Skies ve Fuzion Frenzy’nin yolda olduğunu biliyoruz.

   GameSpot sitesine de konuya dair açıklamalar yapan Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer, ilk parti dağıtımların yılsonu başlayacağını söylerken, geriye uyumluluk projesi hakkında da ‘Çok yakınız, çok yakın’ yorumunu yaptı.

   PlayStation ne yapacak?

   Ayrıca Xbox One X’deki geriye uyumluluk özelliği de Xbox One S’e göre biraz daha farklı çalışacak. Phil Spencer’a göre önümüzdeki dönem konsolun bu seçeneğine dair önemli özellikler açıklanacak.

   Bakalım ilerleyen dönemde Microsoft’un bu çalışmalarına karşılık Sony ve PlayStation cephesinden herhangi bir hamle gelecek mi? Bekleyip göreceğiz!

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.