Orijinal Xbox Duke Kontrolcüsü Tekrar Hazırlanıyor

   Xbox’ın klasik kontrolcüsü (Xbox Duke kontrolcü) yakında tekrar çıkacak.

   Orijinal Xbox Duke Kontrolcüsü Tekrar Hazırlanıyor

   Nostalji hissi, retro alışkanlıkları her zaman için komiktir. Orijinal Xbox satışa sunulduğu zaman, büyük boyutlu kontrolcüsü fazlasıyla eleştirilmişti. Duke adı verilen bu gamepad hakkında Microsoft’a bol bol eleştiri gelirken, firma ardından daha küçük bir kontrolcüye geçiş yapmıştı.

   Orijinal Xbox kontrolcüsü yıllar sonra değerlendi

   Fakat yıllar geçtikçe Duke kontrolcüler topluluk içinde kendi hayran kitlesini oluşturdu ve geçtiğimiz Eylül ayında da Xbox One için tekrar tasarlandığı duyuruldu. Şimdi ise fiyat ve çıkış tarihine dair ayrıntılar elimize geçti.

   Yeniden düzenlenen Duke kontrolcü Hyperkin tarafından üretilirken, 70 dolar fiyat etiketiyle önümüzdeki mart ayında satışa çıkacak. Muhtemelen bu cihazı alan pek çok kişi aslında kullanmayacak ve sadece nostalji amaçlı bir köşede tutacak.

   Orijinal Xbox Duke kontrolcüsü koleksiyonculara hitap ediyor

   Bunun sebebi de Xbox Duke kontrolcülerin fazla büyük olması. Öyle ki pek çok insanın eline dahi sığamayacak boyutlarda. Fakat açıkçası ortada bir OLED ekran olması ve orijinal konsolun başlangıç logosunu göstermesi özellikle koleksiyoncular için epey ilgi çekici.

   Siz ne dersiniz, tekrar hazırlanan Xbox Duke kontrolcüsü bu sefer ilgi görür mü?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.